Araba fiyatları ateş pahası, artık araba almak hayal oldu diye düşünüyorsanız, ilginizi çekebilecek taşıt kredileri sizi bekliyor.

Araba fiyatlarının artmış olması birçok tüketici açısından moral bozucu bir etki yaratmış olsa da bankaların taşıt kredileri bu tüketicilerin imdadına yetişmiş durumda. Eğer siz de araba almak istiyor ancak yeterli miktarda nakdim yok diyorsanız İŞ Bankası, TEB ve Garanti Bankası’nın taşıt kredilerini mutlaka incelemelisiniz. İşte detaylar ve kredilerin koşulları!

İş Bankası

İŞ-1

Kurulduğu günden bu yana bankacılık sektörünün en köklü isimlerinden birisi olan İş Bankası, birçok müşterisini ev ve araba sahibi yapmayı başaran bankalar arasında yerini alıyor. Maksimum 48 aya kadar geri ödeme olanağı sunan İŞ Bankası’nın, taşıt kredisi için belirlemiş olduğu faiz oranı ise %1,59. Sıfır ya da ikinci el taşıt alımlarınız için başvurabileceğiniz İş Bankası taşıt kredisine başvurabilmek için 18 yaşından büyük olmanız gerekiyor. Ayrıca belgelenebilir bir gelire sahip olmanızın yanı sıra kredi notunuzun da bankaların kriterlerine uygun bir seviyede olması şartı aranıyor. Eğer siz de bu şartları taşıyorsanız İş Bankası’nın taşıt kredisi olanaklarından rahatlıkla yararlanabilirsiniz.

Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz

TEB

TEB-8

Türkiye Ekonomi Bankası da, taşıt alımlarınız için değerlendirebileceğiniz oldukça cazip bir kredi teklifine sahip. Yine 48 ay vadeye kadar kredi olanaklarını sunan bankanın belirlemiş olduğu faiz oranı ise %1,61. Aynı şekilde hem sıfır hem de ikinci el araçlarınız için %1,61 faiz oranından kredinizi çekebilir ve bütçenize uygun bir ödeme planı oluşturabilirsiniz.

Garanti BBVA

GARANTİ-4

Uygun geri ödeme olanakları ve uygun faiz oranı ile taşıt kredisi olanaklarını sunan bir banka da Garanti BBVA. Almayı düşündüğünüz sıfır ve ikinci el araçlar için bankanın belirlemiş olduğu faiz oranı %1,62. Diğer bankalarda olduğu gibi Garanti BBVA da geri ödeme planınızı 48 aya varan taksitlere bölüyor. Bu arada banka 0 km araçlar için aracın nihai fatura değerini baz alırken ikinci el araçlar içinse alacağınız aracın kasko değerini dikkate almakta. Vade olaraksa;

  • Araç bedeli 120.000 TL ve altında olan araçlar için azami vade  48 ay
  • Araç bedeli 120.000,01 TL – 300.000 TL aralığında olan araçlar için azami vade 36 ay,
  • 300.000,01 TL – 750.000 TL aralığında olan araçlar için de azami vade  24 ay ve
  • 750.000 TL üzeri olan araçlar için ise azami vade 12 aydır.