Ülkemizde yaşayan vatandaşların en büyük dertlerinden biri de banka borçları. Kredi kartı ve kredilerle hayatlarını idame ettirmeye çalışan kişiler, diğer bankaların cazip fırsatlarını görünce oralardan da kredi ve kredi kartları almaya devam ediyor. Hal böyle olunca bankalardaki borçlar kartopu misali artarak büyüyor.

Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız! Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız!

Bu noktada yine bankalar devreye giriyor ve "Borç Transfer Kredisi" sayesinde diğer bankalardaki tüm borçlarınızı kapatıyor. Bu sayede tüm kredi ve kredi kartı borçlarınız tek çatı altında birleşiyor ve ödemesi de kolaylaşıyor. Birden fazla bankaya borç ödeyen kişiler daha fazla faiz ödememek adına bu yöntemi tercih ediyor. Bugün sizler için İş Bankası'nın müşterine sunmuş olduğu "Borç Transfer Kredi"lerini inceleyeceğiz!

İş Bankası Borç Transfer Kredisi

Eğer sizin de birden fazla bankada kredi ve/veya kredi kartı borcunuz varsa İş Bankası'nın Borç Transfer Kredisi imkanından faydalanabilirsiniz. 3 ay ile 36 ay arasında değişen vade oranlarının uygulandığı Borç Transfer Kredisi'nin faiz oranları ise size özel olarak belirleniyor. Bildiğiniz gibi pek çok banka ilk kez kredi alacak olan kişilere ya da kredi notu yüksek kişilere çok avantajlı faiz oranlarıyla kredi verebiliyor ancak birden fazla bankada borcu olan kişilerin alacağı kredi tutarı, kredi notu ve seçeceği vade sayısı; faiz oranının belirlenmesindeki en önemli etkenlerden biri oluyor.

Nasıl Başvuru Yapılır?

Size en yakın İş Bankası şubesine giderek, size uygulanacak faiz tutarını öğrenmeniz mümkün. İş Bankası Borç Transfer Kredisine başvuru yapmanın birçok yolu bulunuyor.  İşCep'ten Krediler - Kredi Başvurusu Yap - Anında Kredi ya da Başvurular - Kredi - Anında Kredi adımlarını takip ederek başvuru yapabilirsiniz.

SMS ile başvuru yapmak için ise NAKİT, TC KİMLİK NO, KREDİ TUTARI, AYLIK GELİR aralarında birer boşluk bırakarak 4402'ye gönderebilirsiniz. Örnek SMS metni şu şekilde olmalı; NAKİT 011111111111 5000 4000.

Gerekli Evraklar

Kredi başvurunuzun devamında ise şube yetkilileri sizlerden şu belgeleri isteyebilir:

  • Başvuru Formu(İş Bankası şubelerinden yapılacak başvurular için geçerli),
  • Nüfus cüzdanı ya da sürücü belgesi aslı ve fotokopisi,
  • Gelir durumunuzu gösteren belge.