Yeni bir araba almak istiyor ya da araba modelinizi değiştirmek istiyorsunuz fakat artan araç fiyatları nedeniyle buna cesaret edemiyor musunuz? İşte am da bu durumlarda bankaların taşıt kredileri imdadınıza yetişebilir. Ama peki ya kredi faizleri? Bu konuda piyasa faiz oranları ve bankaların taşıt kredileri incelendiğinde İş Bankası’nın taşıt kredisi oldukça makul bir faiz oranı ve geri ödeme seçenekleri ile dikkat çekmekte.

İş Bankası Kredi Vadeleri

iş bankası 2-1

İş Bankası toplamda 48 aya varan vadelerle oldukça cazip bir taşıt kredisi olanağı sunuyor. Toplam 48 aya varan vadeler karşılığında ödeyeceğiniz faiz oranı ise sadece %1,54. Kredi vadeleri ise almayı düşündüğünüz aracın vadelerine göre değişiklik gösteriyor. Buna göre;     

Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız! Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız!
 • Araç bedeli 120.000 TL ve altında olan araçlar için maksimum vade  48 ay,
 • 120.000,01 TL – 300.000 TL aralığında olan araçlar için maksimum vade 36 ay,
 • 300.000,01 TL – 750.000 TL aralığında olan araçlar için maksimum vade  24 ay ve
 • 750.000 TL üzeri olan araçlar için ise maksimum 12 aya kadar taksitlendirme yapılabiliyor.

Siz de bu vadeler içerisinde hayalinizdeki arabayı alabilir ve bütçenizi zorlamadan kredinizi rahatça ödeyebilirsiniz.

İş Bankası Taşıt Kredisi Koşulları ve Gerekli Belgeler

iş bankası 1-1

Ekonomimizin en köklü bankalarından birisi olan İş Bankası, avantajlı taksitlendirme ve geri ödeme seçeneklerinin yanı sıra uygun faiz oranları ile araba almayı düşünenlerin değerlendireceği en makul seçeneklerden birisi. Alacağınız taşıt kredisi için banka maksimum 48 aya varan vade seçenekleri sunuyor. Üstelik kredi faiz oranı ise yalnızca %1,54. Kredi başvurunuzu yapıp gerekli onayı almanızın ardından bankaya teslim etmeniz gereken evraklar ise şu şekilde:

 • Taşıt kredisi başvurusu yapan kişiye ait nüfus cüzdanı belgesi, ehliyet ya da pasaport         
 • Başvuru yapan kişiye ait ikametgah belgesi. Eğer oturduğunuz yere dair ikametgah belgesi yoksa son 3 aya ait elektrik, su ya da doğalgaz faturalarından birisi de olabilir.
 • Düzenli bir gelire sahip olduğunuzu gösterir gelir belgesi            
  • Ücretli çalışanlar için: Bordro ya da gelir yazısı
  • Emekliler için: Emekli tanıtım kartı ve emekli aylığı tahsis belgesi ya da emekli maaşınızı gösteren banka hesap cüzdanı.