Süratli bir değişim sürecinden geçen dünyamız, kültürel ve siyasal olduğu kadar ekonomik düzlemde de yeniliklere uyum sağlamaya çalışıyor. Diğer bir bakış açısıyla, aslında yeni fırsatların ve iş fikirlerinin böylesi dönemlerde ortaya çıkması da kaçınılmaz. Özellikle salgın nedeniyle oluşan yeni tüketim ve iş modelleri, online hizmetlere odaklanmış yeni iş türlerinin büyük bir ivme kazanmasına yol açtı. Sizler için 2022 yılında, çıkış ivmesi yakalamış çeşitli iş kollarından yeni iş fikirlerini araştırdık.

O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli

2022 Yılının En Çok Kazandıran İş Fikirleri

Online alışverişlerin, mutfak ürünlerine kadar uzanması, bu alanda yeni büyük işletmelerin ortaya çıkmasına neden oldu. Buna paralel olarak, bir motorlu araç alarak kuryelik yapmak, geçtiğimiz yılın olduğu kadar bu yılında en popüler iş fırsatlarından birini oluşturuyor. Aynı zamanda bu alanda yeni ve gelişmiş kurye teslimat modelleri hazırlayarak, büyük firmalarla anlaşma yapmak da en geçerli girişim fikirleri arasında yer alıyor.

Online Pazarlama

Aynı zamanda özellikle gıda ürünleri ve market ürünlerinin, online olarak pazarlanmasına yönelik yenilikçi iş fikirleri de önemli fırsatlar barındırıyor. Yazılım ve internet gibi alanlarda deneyim ve bilgi birikimi gerektiren bu konuda yardım alarak, eşsiz fikirlerinizi katma bir değere dönüştürebilirsiniz.

ETSY ve Benzeri Platformlar Aracılığıyla Kar Elde Etmek

Online alışverişle ilgili girişimcilik fikirlerinin arkası neredeyse kesilmiyor. Örneğin yurtdışına satış yapmak, geçtiğimiz yıldan beri giderek artan bir potansiyel oluşturuyor. Fiziki ürün satışının yanı sıra, online şekilde satılabilecek, fotoğraf, NFT, yazılımlar, tasarımlar da doğru platformlar aracılığıyla yapıldığında, yüksek kar bırakan girişimler olarak öne çıkıyor. Bu alanlarda girişimler oluşturan kişi sayısı her geçen gün artıyor. Örneğin ETSY, Türk girişimcilerin en yoğun yöneldiği e-ticaret platformları arasında yer alıyor.

Sağlık Turizmi Komisyonculuğu

Online olarak çeşitli hizmetler ortaya koyarak kar elde etmek, günümüzün en popüler gelir elde etme modelleri arasında yer alıyor. Sağlık Turizmi Komisyonculuğu, bu iş modelinde en fazla kar elde edilen işler arasında yer alıyor. Çeşitli Sağlık hizmetleri sunan şirketlerin, sundukları hizmetleri online olarak tanıtarak satışlarını gerçekleştirme yoluyla kar elde edebilirsiniz. Salgın nedeniyle sekteye uğrayan sağlık turizmi sektörü konusunda ülkemiz büyük bir potansiyel taşıyor. Salgın sonrası döneme geçen dünyada, sağlık turizmi de süratle canlanmaya devam ediyor.