Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz

Kendi işinin patronu olmak isteyenler için KOSGEB’den tam 65.000 TL geri ödemesiz destek! Projesini hazırlayan ancak elinde sermayesi bulunmadığı için hayata geçiremeyenler KOSGEB’e başvuruda bulunarak 65.000 TL hibe alabiliyor. Peki KOSGEB’in 65.000 TL’lik hibe desteğinden yararlanma koşulları neler? Kimler 65.000 TL hibe desteği alabilir? KOSGEB hibe başvurusu nasıl yapılır?

KOSGEB’den 65.000 TL Geri Ödemesiz Destek

KOSGEB, 2022 yılında da kendi işletmesini açmak isteyen girişimcilere destek olmaya devam ediyor. Özellikle projesini hazırlayan ancak sermayesi bulunmadığından hayata geçirmekte zorlanan girişimciler, KOSGEB’e başvuruda bulunarak 65.000 TL tutarında geri ödemesiz destek ödemesinden yararlanabiliyor. KOSGEB, belirlenen şartlara uygun olan kişilere toplam 65.000 TL değerinde geri ödemesiz destek ödemesi yapıyor.

KOSGEB’in 65.000 TL hibe desteği programı kapsamında girişimciler 45.000 TL tutarında “Kuruluş Desteği”, 15.000 TL tutarında “İşletme Gideri Desteği” ve 5.000 TL tutarında “Kuruluş İşlemleri Desteği” alabiliyor. Böylelikle hiç geri ödeme yapmadan tam 65.000 TL değerinde sermaye desteği alabiliyor.

Kimler KOSGEB 65.000 TL Hibeyi Alabilir?

Girişimcilere yönelik KOSGEB’in sunduğu geri ödemesiz desteklerden birisi olan 65.000 TL tutarındaki hibe programından yararlanabilmek için belirli şartlara sahip olunması gerekiyor. Buna göre KOSGEB tarafından sağlanan 65.000 TL tutarındaki hibe programından sadece minimum %40 ve üzeri engelli veya iş gücü kaybı bulunan kişiler ve yanı sıra eski hükümlüler yararlanabilmektedir. Böylelikle bu kişilerin toplum yaşamına daha fazla entegre olabilmeleri ve kendi işinin patronu olmalarının desteklenmesi sağlanıyor.

KOSGEB 65.000 TL Hibe Başvurusu

%40 engel veya iş gücü kaybına sahip olan veya eski hükümlü olan kişiler hazırladıkları projeleriyle birlikte KOSGEB’e başvuruda bulunabiliyor. Yapılan başvurunun değerlendirmeye alınması için KOSGEB tarafından tamamen ücretsiz olarak sunulan “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” programına katılım sağlanması ve sertifika alınması gerekmektedir. Bu şartlara sahip olan kişilerin yaptıkları hibe başvuruları değerlendirmeye alınır.

Yapılan değerlendirme sonucunda onay verilmesi durumunda başvuru sahibi için toplam 65.000 TL tutarında geri ödemesiz hibe ödemesi gerçekleştirilmektedir. Başvurular KOSGEB şubelerine gidilerek, şahsen gerçekleştirilebilmektedir.