Son yıllarda olduğu gibi 2022 yılında da devlet iş kurmak isteyenlere ihtiyaç duyduğu finansmanı hibe ediyor. Ticaret ve yatırımların teşvik edilmesi maksadıyla devlet KOSGEB aracılığıyla girişimcilere maddi destek sağlamaya devam ediyor. KOSGEB tarafından sağlanan “Geleneksel Girişimci Desteği” programı kapsamında yeni girişimde bulunacaklar tam 65.000 TL hibe alabiliyor. Peki KOGEB hibesinden kimler yararlanabiliyor? İşte tüm ayrıntılar!

KOSGEB’den 65.000 TL Hibe Desteği

Kendi işini kurmak ve kendi kendinin patronu olmak isteyenlerin önündeki en büyük engel işletme kuruluş masraflarıdır. Yeni bir girişimde bulunmak ve işletme açmak isteyen çoğu kişinin herhangi bir birikimi bulunmuyor. Bu nedenle de hayallerini gerçeğe dönüştürmeyen yeni girişimciler için devletin sağladığı destekler bulunuyor. Devletin sağladığı desteklerden yararlanarak, milyonlarca kişi kendi işyerini açabilme şansını yakalamıştı.

Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak! Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak!

KOSGEB tarafından sağlanan girişimci destekleri kimi zaman hibe kimi zamanda faizsiz kredi olarak sunuluyor. 2022’de KOSGEB’in sunduğu “Geleneksel Girişimci Desteği” programına katılan tüm adaylar tam 65.000 TL değerinde hibe desteğinden faydalanabilmektedir.  KOSGEB’in 65.000 TL hibe programından yararlanmak isteyenlerin belirli şartları sağlamaları gerekmektedir.

Hibe programı, kuruluş desteği, performans desteği ve sertifika desteği olarak verilmektedir. 2 dönemlik olarak sunulan hibe programında toplam 65.000 TL hibe verilmektedir.

KOSGEB 65.000 TL Hibe Desteğine Kimler Başvurabilir?

KOSGEB tarafından sağlanan 65.000 TL hibe desteğine belirli şartlar altında başvuru gerçekleştirebilmek mümkündür. Buna göre KOSGEB’ in 65.000 TL’lik hibe programı bedensel, zihinsel, ruhsal, duygusal ve sosyal yeteneklerinde belirli seviyelerde kayıp yaşaya ve en az %40 işgücü kaybı yaşayanlar ile birlikte eski hükümlüler yararlanabilmektedir. Bu çerçevede KOSGEB 65.000 TL’lik hibe programından yararlanabilmek için;

  • KOSGEB sistemine kaydın tamamlanması,
  • KOSGEB hizmet müdürlüğüne bağlanmak,
  • KOSGEB’in sunduğu tüm uygulamalı eğitim programlarına katılmak,
  • Uygulamalı girişimcilik eğitim programlarını başarıyla tamamlayarak, sertifika almak,
  • İşe dair proje hazırlamak,
  • Hibe programlarından birisine başvuruda bulunmuş olmak,

Gerekmektedir. Bu şartları yerine getiren ve KOSGEB tarafından açıklanan başvuru tarihleri arasında başvuruda bulunan herkes 65.000 TL tutarında hibe programından faydalanabiliyor.