İş arayanlara müjde PTT’den geldi. 2021 yılında 15.000 yeni personel alan PTT, 2022 yılında da tam 55.000 yeni personel alımı yapacağını açıklamıştı. Ocak ayından beri binlerce personel alımı yapan PTT’nin personel alımları devam ediyor. Kurumun tespit edilen açık pozisyonlarına yönelik yapılan PTT işe alımı için güncel ilanlar yayınlanıyor. Peki PTT işe alım şartları neler? PTT işe alım tarihleri ne zaman?

PTT 55.000 Personel Alacak

Geçtiğimiz yıl içerisinde 15.000 yeni istihdam sağlayan PTT, işsizlik oranlarının arttığı 2022 yılında dev bir personel alımı gerçekleştiriyor. 2022 yılına girerken PTT, yıl sonuna kadar 55.000 personel alımı gerçekleştirmeyi hedeflediğini açıklamıştı. Kurumdan yapılan açıklama kapsamında da yılın ilk 8 ayı boyunca binlerce yeni personel alımı gerçekleştirilmişti. Yılın bitmesine 4 ay kala PTT, 55.000 personel alımı hedefine ulaşmak için yeni PTT işe alım ilanları yayınlıyor.

Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi

PTT İşe Alım Şartları Neler?

PTT tarafından yapılacak yeni işe alımlar kapsamında devlet memuru sınıfına dahil olunabiliyor. Bu nedenle PTT işe alım şartları arasında ilk sırasında memuriyete engel teşkil edebilecek her türlü hususun bulunmaması gerekmektedir. Bu çerçeve de kamu haklarından yasaklı olmamak, adi suçlar dolayısıyla hüküm giymemiş olmak gibi temel memuriyet şartları bulunmaktadır.

Bu şartların haricinde PTT işe alım şartları arasında 18 yaşını doldurmuş, 36 yaşını doldurmamış olmak şartları da aranmaktadır. Bunun dışında farklı bir kurum veya kuruluşta herhangi bir şekilde mecburi hizmet yükümlülüğünün bulunmuyor olması gerekmektedir. Ayrıca mutlaka PTT bünyesinde başvuru gerçekleştireceği ilgili pozisyona dair “PTT Yönetim Kurulu” tarafından belirlenmiş olan eğitim şartına sahip olunması gerekmektedir. Çünkü farklı pozisyonlara yönelik işe alım gerçekleştiriliyor ve her bir pozisyonun doğal olarak aranan eğitim ve tecrübe kriterleri farklı olabiliyor.

PTT İşe Alım Ne Zaman Yapılacak?

PTT işe alım, Ocak ayından beri devam ediyor. PTT, toplu alım gerçekleştirmek yerine, tespit edilen açık pozisyonlara ilişkin olarak belirli limitlerde personel alım ilanları yayınlıyor. Bu çerçevede de 2022’nin son 4 ayın da yapılacak işe alımlara ilişkin olarak PTT işe alım ilanları kurumun resmi web sitesi üzerinden gerçekleştirilecek.