İŞKUR istihdam sağlamak adına, ileriye yönelik çözümler üretecek her türlü projeye yoğun destek sağlayan bir kuruluş. İstihdamın arttırılması, ihtiyaç duyulan yeni istihdam alanlarının oluşturulması, işsizlerin daha kolay iş bulabilmesi için ihtiyacı olan desteğin sağlanması ve daha pek çok konuda işsizliğin azaltılmasına yönelik uygulamalar sürekli yenileniyor. İŞKUR evde iş olanakları, bir süredir çeşitli alanlarda faaliyet gösteren işletmelerin, evlere verilen fason işlere karşı gösterdiği ilginin artması sonucu ortaya çıkmış bir kavram.

Özellikle evlerde bolca boş vakti bulunan ev hanımları ve emekliler gibi kesimlerin, evden çalışarak aile bütçesine katkı sağlamasına yardımcı olan geniş bir uygulama çeşitliliği bulunan bir konu. Genellikle evlerde paketleme ve montajlama alanında bulunabilen bu işler için, İŞKUR bünyesinde kayıtlı bir işsiz olmanız gerekiyor.

İŞKUR Evde İş Olanaklarından Nasıl Faydalanırım?

İŞKUR evde iş fırsatlarından faydalanabilmeniz için, öncelikle İŞKUR’ da kayıtlı işsiz olmanız gerekiyor. İŞKUR ek iş başvuru formunu doldurarak İŞKIR şubelerinden yaptıracağınız kayıt sırasında, daha önce sahip olduğunuz sertifikalarınız varsa, bunları da formla birlikte kuruma iletiyorsunuz. İŞKUR tarafından her ek iş başvurusunda, başvuru sahibine atanan meslek danışmanı, tüm evde iş olanaklarından başvuru sahibini haberdar ediyor.

Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak! Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak!

Bu sayede haberdar olduğunu iş ilanına doğrudan başvurabiliyor ve evde iş fırsatlarını kaçırmıyorsunuz. İŞKUR evde iş olanaklarıyla, çalıştığınız ya da çalışmaya ayırdığınız süreye paralel olarak kazançlar sağlayabiliyorsunuz. Kısa sürede bu konuda bir kariyer yapabiliyor ve aranan bir işçi haline dönüşebiliyorsunuz.

İŞKUR Evde İş Olanaklarıyla Ne Kadar Kazanılıyor?

İŞKUR tarafından evde iş ilanlarıyla ilgili olarak, ilanın verilmesinden hemen sonra tarafınıza iletilen SMS aracılığıyla haberdar oluyorsunuz. İş ilanlarına başvurarak, aldığınız siparişleri zamanında ve eksiksiz teslim ederek, kısa süre içerisinde bu alanda aranan bir personel haline dönüşebilirsiniz.

İş için ayırdığınız günlük süre, kazancınızı da etkileyen en önemli konu. Paketleme işlerinde genellikle el becerisi zaman içerisinde artıyor. Dolayısıyla günde sadece 3-4 saatinizi ayırarak, aylık olarak 5.000 lira civarında bir kazanç elde etmeniz mümkün oluyor. Buna karşında daha fazla zaman ayırarak, daha fazla kazançlar elde etmeniz de mümkün hale geliyor.