Gerek ekonomik nedenlerle, gerek depolama ve çalışma alanı gibi yatırımlara ihtiyaç duyulması nedeniyle bazı şirketler,  evden çalışılabilecek çeşitli istihdam alanları oluşturuyorlar. Firmalar açısından çeşitli faydalar sağlayan bu tercih, aynı zamanda zamanı olan, normal işine ilave işler yapmak isteyen ve evden çalışmak isteyen kişiler için önemli bir avantaj oluşturuyor. İŞKUR her alanda istihdamın sağlanmasına yönelik olarak çalışmalar yürütüyor. Bu çerçevede ev hanımları, emekliler gibi evde vakit geçiren kişiler için, özel istihdamlar oluşturmak konusunda da önemli bir aracı kurum işlevi üstleniyor.

İŞKUR evde iş imkanları, geniş bir kapsama sahip. Firmaların İŞKUR aracılığıyla evlerde paketleme, katlama ve benzeri işler için aradıkları personellere kolaylıkla ulaşabiliyorlar. Benzer şekilde evden çalışmak isteyen kişiler içinde, aradıkları işlere İŞKUR aracılığıyla erişme şansı oluşturuyor.

İŞKUR Evde İş İmkanları Nelerdir?

İŞKUR tarafından evlerde çalışacak kişilere, firmalardan gelen talepler doğrultusunda çeşitli iş olanakları sunuluyor. Ev hanımları ve emekliler başta olmak üzere, evden çalışabilecek herkes tarafından bu işlere başvurulabiliyor. Başvuru yapabilmek için hemen hemen hiçbir şart bulunmuyor. Başvurular internet üzerinden ya da doğrudan İŞKUR şubelerine giderek yapılabiliyor.

İŞKUR Evde İş Başvurusu Nasıl Yapılıyor?

Evden çalışma için çok çeşitli alanlarda işler için personel ihtiyacı oluşabiliyor. Bu işlerden faydalanabilmek için, öncelikle İŞKUR’da işsiz olarak kaydınızın bulunması gerekiyor. Bu kayıt işlemini, İŞKUR internet resmi web sitesi üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz. Yanı sıra, İŞKUR şubelerine giderek, gerekli başvuruyu yapabiliyorsunuz.

Evden çalışabilmek için, öncelikle kişisel bilgileriniz, ev adresiniz ve telefon numaranız gibi iletişim bilgilerinizi verdiğiniz bir formu dolduruyorsunuz. Ardından size atanan meslek danışmanı, sizinle ilgili eğitim ve meslek sertifikalarınızı da dahil ederek profilinizi oluşturuyor. Evde iş olanaklarından faydalanmak istediğinizi belirtiyorsunuz.

Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı! Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı!

Bu aşamadan sonra, gelen iş ilanları içerisinde, sizin için uygun olan evde iş olanakları çıktığında, SMS aracılığıyla bilgilendiriliyorsunuz. Bununla birlikte, İŞKUR üzerinde açık iş pozisyonları bölümünde, firmalar tarafından sürekli olarak ihtiyaca göre iş ilanları paylaşılıyor. Bu ilanlar içerisinde de kendinize uygun evde iş imkanları bulabilirsiniz. Bu şekilde evden çalışarak, çalışmaya ayırdığınız vakit ölçüsünde kazanç sağlamanız mümkün oluyor. Ortalama 1.300 ile 5.000 TL arasında değişen tutarlarda aylık kazanç elde etmeniz mümkün oluyor.