Pandemi döneminde işsizlik oranlarında çok ciddi artışlar yaşandı. Toplum genelinde ciddi sorunlara neden lan işsizlik oranlarındaki artış İŞKUR gibi kurumların önemini daha da ileriye taşıyor. Özellikle kadınların iş dünyasında daha aktif rol almaları konusunda özel programlar düzenleniyor. İŞKUR, ev ekonomisine destek olmayan isteyenlere evde iş fırsatları sunuyor. Peki İŞKUR evde iş ilanları neler? İŞKUR evde iş nasıl yapılır? sorularının yanıtları haberimizde!

Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız! Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız!

Herkese Evden Çalışma Fırsatı

Türkiye’nin istihdam kurumu İŞKUR, 2022’de de istihdamın her alanda dinamik şekilde arttırılmasını sağlıyor. Ülkemiz genelinde 81 şehirde faaliyetlerini sürdüren İŞKUR sadece mesaili iş ilanlarını değil, esnek yapıya sahip olan iş ilanlarını da iş arayanlara ulaştırıyor. Özellikle son yıllarda ev hanımları arasında hayli popüler hale gelen evde iş veya evde ek iş fırsatları, aile bütçesine katkı sağlamaya yardımcı oluyor. İŞKUR evde iş ilanları sayesinde evde geçirilen boş zamanların değerlendirilerek, aile ekonomisine destek oluşturması sağlanabiliyor. Üstelik İŞKUR evde iş ilanlarına başvuru için özel bir mesleğe veya tecrübeye de ihtiyaç bulunmuyor. Böylelikle öğrencilerden, ev hanımlarına kadar herkes rahatlıkla bu iş ilanlarına başvuru yapabiliyor.

İŞKUR Evde İş İlanlarına Başvuru

İŞKUR tarafından evden çalışmak isteyenler için sunulan evde iş ilanlarına kolayca başvuru yapılabiliyor. Ancak standart İŞKUR iş ilanlarında olduğu gibi evde iş fırsatlarını içeren iş ilanlarına başvuru yapabilmek içinde mutlaka İŞKUR kaydının olması gerekiyor. İŞKUR kaydınızı 81 ildeki müdürlükleri aracılığıyla veya İŞKUR “e-şube” kanalı üzerinden yapabilirsiniz. İŞKUR kaydınızı tamamladıktan sonra evde iş ilanlarını takip ederek, başvurularınızı yapabilirsiniz.
İŞKUR evde iş ilanları genellikle paketleme işi, ürün doldurma veya yerleştirme vb. niteliklerde olmaktadır. Böylelikle hem ekipman sermayesi hem de teknik bilgi gerektirmiyor ve herkes tarafından rahatlıkla yapılabiliyor.

İŞKUR evde iş ilanlarını “https://esube.iskur.gov.tr/” adresindeki “Açık İş İlanları” ekranından yapacağınız özel aramalar sonucunda bulabilirsiniz. İlgi alanınıza, müsaitlik durumunuza ve diğer tüm iş kriterlerini içeren özel bir filtreleme yaparak, arama sonuçlarınızı daraltabilirsiniz. Böylelikle evde geçirdiğiniz boş vakitlerinizi bütçeye katkı amacıyla değerlendirebileceğiniz hem kolay hem de yüksek kazançlı iş ilanlarına görüntüleyebilir ve başvuru yapabilirsiniz.