Ülkemizin en büyük iş ve işçi bulma ağı olan İŞKUR devlet güvencesi ile milyonlarca kişiye umut olmaya devam ediyor. Çağın getirdiği yeniliklerden de faydalanan İŞKUR artık internet üzerinden milyonlarca işçi ve işvereni buluşturuyor. Siz de aradığınız il ve diğer kriterleri belirleyerek çalışmak istediğiniz işi bulabilir ve iş arama sürecinizi kolayca geçirebilirsiniz.

İŞKUR İŞ İlanlarını İnceleyin

işkur 1-2

Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi

İŞKUR’un iş ilanlarını inceleyebilmeniz için öncelikle TC kimlik numaranız ve şifrenizle giriş yapmanız gerekir. Kurumun internet sitesine giriş yaptıktan sonra karşınıza profil bölümü açılır. Burada ‘İş Arayan’ bölümünü seçtiğinizde karşınıza ‘İş İlanları’ ve ‘Bana Uygun İşler’ çıkar. Bu butonlara basarak iş aramanızı başlatabilirsiniz. Bu noktada ekranınıza gelen iş arama kriterlerini kullanarak çok sayıda iş ilanına erişim sağlayabilirsiniz.

İlan Üzerinden İş Başvurusu

işkur 2-1

İncelemiş olduğunuz İŞKUR iş ilanlarının ardından herhangi birisine başvuru yapmak isterseniz bu durumda kuruma kayıtlı olmanız gerekir. Eğer daha önceden bir İŞKUR kaydınız varsa bu hesabınızı aktif tutmaya özen gösterin. Bunun için iki senede bir İŞKUR online şubeye giriş yapmış olmanız yeterlidir. Eğer profiliniz pasif duruma düşmüşse aktif hale getirmek için 'Özgeçmiş' butonuna basarak güncelleme yapmanız gerekir. Tüm bunların ardından ilanlara giriş yaptığınız zaman ‘Başvuru Yap’ seçeneğine basarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Üstelik tüm bu işlemler için herhangi bir ücret ödemenize de gerek yok.

İŞKUR Kaydı Nasıl Yapılır?

işkur 3-1

Türkiye İş Kurumu'nun (İŞKUR) online şubesine kayıt olmak için yapmanız gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Öncelikle tarayıcınızda İŞKUR resmi web adresi olan iskur.gov.tr adresini açın.
  • Ardından Web sitesinin üst menüsünün en sağında bulunan ‘İnternet Şubesi’ seçeneğini tıklayın.
  • Açılan İŞKUR e-Şube sayfasında karşınıza "İş Arayan" ve "İşveren" şeklinde iki bölüm gelecektir. Bu noktada İŞKUR kayıt işlemi için pozisyonunuza uygun bölümü seçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.
  • Sonra sitede ‘İŞ Arayan’ bölümündeki ‘Üye ol’ seçeneğini tıklayın. Ardından İŞKUR üyelik sayfasında açılan "Üyelik Sözleşmesi" maddelerini detaylıca okuduktan sonra onaylıyorsanız sözleşme altında bulunan "Onaylıyorum" seçeneğine tıklayın.
  • İŞKUR üyelik sözleşmesini onayladıktan sonra açılan sayfada kişisel bilgilerinizi de doldurduktan sonra şifrenizi belirleyerek iş aramalarınıza başlayabilirsiniz.