İşsizlik oranlarının her geçen gün artmaya devam ettiği 2022’de piyasalardaki ekonomik sıkışıklık nedeniyle iş bulmakta güçleşiyor. Uğraşmasına rağmen bir türlü iş bulamayanlar için yine en büyük umut İŞKUR oluyor. İŞKUR, Türkiye’nin her yerinden yayınladığı güncel iş ilanları ile iş arayanlara yardımcı oluyor. Ayrıca İŞKUR eğitim kursları ile de hem meslek edinebilme hem de ödeme alabilme fırsatı sunuyor. Peki İŞKUR kursları neler? İŞKUR kurslarında ödeme yapılıyor mu? Detayları haberimizde!

İŞKUR Mesleki Eğitim Kursları Nedir?

Ülkemizde istihdamın en büyük kaynağı olan İŞKUR, bugüne kadar milyonlarca kişiyi meslek sahibi ve iş sahibi yapmayı başardı. İŞKUR’un 2022 yılında da sunduğu eğitim kursları meslek edinmek ve gelir elde etmek isteyenlere önemli bir fırsat oluşturuyor. İŞKUR tarafından sağlanan mesleki eğitim kursları, mesleği olmayanlara meslek edinme ve aynı zamanda da mesleki becerirlini geliştirebilme fırsatı sunuyor. Böylelikle işsizlerin daha kolay koşullarda iş sahibi olabilmeleri sağlanıyor.

İŞKUR mesleki eğitim kursları ile meslek edinmeyi veya meslek becerilerini geliştirmeyi sağlarken, aynı zamanda da %50 istihdam güvencesi de sunuyor. Ayrıca İŞKUR tarafından sağlanan mesleki eğitim kurslarına katılan adaylar, kurslara katılım sağlamaları dolayısıyla İŞKUR’dan ödemede alabiliyor.

İŞKUR Kurslarında Ne Kadar Ödeme Yapılıyor?

İŞKUR tarafından sağlanan mesleki eğitim kurslarına katılım gerçekleştiren kursiyerler, ödeme yapmak yerine kurumdan ödeme alma şansını yakalıyor. İŞKUR mesleki eğitim kurslarına katılan kursiyerlerin belirli giderlerinin karşılanması ve kurslara katılımın teşvik edilmesi için günlük bazda ödeme gerçekleştirilmektedir.

Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi

İŞKUR mesleki eğitim kursları kapsamında sanayi sektörüne yönelik gerçekleştirilen %50 istihdam garantili mesleki eğitim kurslarında günlük 106.34 TL ödeme yapılıyor. En düşük %50 istihdam güvenceli mesleki eğitim kurslarında günlük 65.44 TL ödeme gerçekleştirilmektedir.

İŞKUR engelli ve eski hükümlü çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen idari para cezalarını kullanmaya yönelik yetkili komisyona dair çerçevesinde engelli ve eski hükümlülere yönelik gerçekleştirilen istihdam garantisiz meslek eğitim kurslarında 49.08 TL ödeme yapılıyor. Engelli ve eski hükümlüler için istihdam garantili olan mesleki eğitim kurslarında ise 65.44 TL ödeme gerçekleştirilmektedir.