Ülkemizdeki işsizlik oranı hızla artmaya devam ediyor, yüzbinlerce genç her sene üniversitelerden mezun olmasına rağmen istedikleri ya da hayallerindeki işlere ne yazık ki kavuşamıyor. Elbette bunun birçok nedeni bulunuyor ancak İŞKUR bu işsizlik sorununa çare olabilmek için var gücüyle çalışmaya devam ediyor. Birçok farklı program ve kurs ile vatandaşların işsizlik sorununa çözüm arayan İŞKUR, kendi web sitesi üzerinden de her gün onlarca yeni iş ilanı yayınlayarak iş arayan kişilere ekmek kapısı sunuyor.

İŞKUR'un Yeni İş İlanları Yayınlandı!

Bildiğiniz gibi İŞKUR'un iş arayan vatandaşlar sunmuş olduğu pek çok farklı iş imkanı bulunuyor. Kendini geliştirmek isteyen kişiler için ücretsiz kurslar sunan İŞKUR, ayrıca ev hanımlarına yönelik evde iş imkanlarıyla da göz doldurmaya devam ediyor. Tüm bunların yanında ise kura ile işe alım yapılan ve 9 ay boyunca devam eden TYP yani Toplum Yararına Programlarıyla da vatandaşların işsizlik sorununa çare olmaya çalışıyor.

1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek! 1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek!

Bugün sizler için İŞKUR'un sunmuş olduğu iş ilanlarını ve bu iş ilanlarına nasıl başvuru yapabileceğinizi anlatacağız!

İŞKUR İş İlanlarına Nasıl Başvuru Yapılır?

İŞKUR'dan online olarak iş ilanlarına başvuru yapmak için e-Şube'ye üye olmanız gerekiyor, kısa bir üyelik işleminin ardından karşınıza çıkacak iş arama sayfası üzerinden istediğiniz filtrelerle kendinize en uygun iş ilanını bulabilirsiniz. Çalışma yeri, ülke, il, ilçe, ilan no, ilan tarihi, meslek, öğrenim durumu, iş yeri türü ve engel durumu gibi seçenekler sayesinde sadece kendinize en uygun iş ilanlarıyla eşleşme sağlıyorsunuz, ardından da ilanlarını inceleyerek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

İŞKUR’un Örnek İş İlanları

İŞKUR'un web sitesinde yer alan iş ilanlarından bazıları şu şekilde sıralanıyor:

  • Türkiye'nin en sevilen market zincirlerinden Şok mağazalarına 5 yeni personel almak için düğmeye bastı. Şok’un aradığı personellerden bekledikleri ise şu şekilde sıralanıyor; En az ortaokul mezunu, 18 - 45 yaş arası, Kadıköy- Ataşehir - Maltepe - Kartal ilçelerinde ikamet eden ve Kadıköy ilçesinde çalışmak isteyen adaylar İŞKUR'un web sitesi üzerinden ŞOK'a başvuru yapabilirler.