Tüm dünyada olduğu gibi artan enflasyon rakamları, iş ve ticaret dünyasını da olumsuz olarak etkiliyor. Firmalar ve işletmeler bir bir küçülmeye gidiyor. Bu nedenle de Türkiye’de 2022 yılında işsizlik oranları tepe noktaya ulaştı. İşsizlik oranlarının arttığı bu dönemde, iş arayanlar için umut yine İŞKUR’dan geldi. Yayınlanan güncel İŞKUR iş ilanları sayesinde iş arayanlar, kendisine en uygun olanaklara sahip olan iş fırsatına kolayca erişebiliyor. Peki İŞKUR iş ilanlarına nasıl başvurulur? İŞKUR iş ilanları nasıl takip edilir? Detaylar haberimizde!

İŞKUR İş İlanlarına Nasıl Başvuru Yapılır?

İş arayan milyonlarca vatandaşın umudu yine Türkiye’nin istihdam kurumu İŞKUR’da yanıt buluyor. İŞKUR tarafından Türkiye’nin her yerinden yayınlanan güncel iş ilanları sayesinde iş arayanlar kendisine en uygun olan iş fırsatına kolayca erişebiliyor. Ancak İŞKUR açık iş ilanlarına başvuruda bulunabilmek için kişinin mutlaka İŞKUR’a kayıtlı bir işsiz olması gerekiyor. İŞKUR kayıt işlemleri ise pratik bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. İŞKUR’un tüm il ve ilçelerde bulunan şubelerine giderek veya İŞKUR e-şube platformu ziyaret edilerek, kayıt işlemi tamamlanabiliyor.

İŞKUR’a kayıtlı olan kişiler İŞKUR e-şube platformunda yer alan “Açık İş İlanları” sayfasından kendisi için en uygun olan işi bulabileceği “filtreleme” seçeneklerinden yararlanabiliyor.

BİM Binlerce Personel Alacak

Türkiye’nin en büyük uygun fiyatlı market zinciri BİM, on binlerce mağazasında veya yeni açılacak mağazalarında çalışmak üzere yeni personel alımı gerçekleştiriyor. Düzenli olarak yeni personeller alan BİM, özellikle yaz sezonunun gelmesiyle birlikte artan talebe yanıt verebilmek için mağaza sorumlusu, reyon görevlisi, kasiyer gibi pek çok farklı pozisyon için minimum 5.000 TL maaş personel alımı gerçekleştirecek.

Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı! Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı!

Kartal Belediyesi Bahçe Bakım Elemanı

İstanbul’un en önemli ilçelerinden Kartal’da belediye tarafından İŞKUR’da yayınlanan ilana göre bahçe bakım elemanı olarak görev almak üzere tam 15 personel alımı gerçekleştirilecek. İlan 5 ay 29 gün süreyle çalışma imkanı sağlıyor. 9 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek İŞKUR kurası ile yüksek katılımın mevcut olduğu iş ilanında işe girme imkanı kazanan kişiler belli olacak.