Türkiye’nin istihdam merkezi İŞKUR tarafından 2022 yılında da farklı pozisyonlara yönelik personel alım ilanları yayınlanmaya devam ediliyor. Özellikle işsizlik oranlarının arttığı 2022’de işsizler, İŞKUR iş ilanları ile kendisi için en uygun işi kolayca bulabiliyor. İŞKUR resmi web sitesinden yayınlanan güncel iş ilanlarına ilişkin başvuru tarihleri ve başvuru koşulları ile ilgili olarak detaylı bilgilere yer veriliyor. İşte 2022 İŞKUR iş ilanları ve ilanlarda belirtilen detaylar!

Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız! Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız!

İŞKUR İş İlanlarına Nasıl Başvurulur?

Bugüne kadar milyonlarca kişiyi iş sahibi yapan ve milyonlarca işverene işçi bulan İŞKUR, 2022 yılında da bu misyonuna etkin biçimde devam ediyor. Özellikle yüksek enflasyona bağlı olarak ekonomide yaşanan daralma, iş dünyasında da işsizlik oranlarının artışına neden oluyor. İŞKUR, işsizlik oranlarının arttığı 2022 yılında da herkes için iş sahibi olma imkanı sunuyor. İŞKUR tarafından yayınlanan iş ilanlarına başvuruda bulunarak, herkes kolayca kendisi için en uygun olan iş fırsatlarından yararlanabiliyor.

İŞKUR güncel iş ilanlarına başvuru yapabilmek için mutlaka İŞKUR’a kayıtlı olunması gerekiyor. İŞKUR kayıt işlemleri İŞKUR şubelerinin yanı sıra internetteki İŞKUR “e-şube” platformundan da yapılabiliyor. Hatta güncel iş ilanı takibi de İŞKUR e-şube platformundaki “Açık İş İlanları “ sayfasından takip edilebiliyor. Her ilan için başvuru şartları işin niteliğine göre değişkenlik gösterebiliyor.

İŞKUR BİM İş İlanı

İŞKUR’da en fazla personel alım ilanları BİM gibi süpermarket zincirleri tarafından yayınlanıyor. Özellikle BİM gibi Türkiye’nin en büyük mağazacılık zinciri mevcut mağazalarında veya yeni açılacak mağazalarında çalışmak üzere personel alımı yapıyor. İŞKUR BİM iş ilanları ile kasiyer, reyon sorumlusu, mağaza müdürü, depo sorumlusu vb. pozisyonlar için minimum 6.000 TL maaşla personel alımı yapılıyor. BİM İŞKUR iş ilanlarında farklı pozisyonlar için eğitim ve tecrübe şartları sunuluyor.

İŞKUR KPSS Şartsız Personel Alımı

İŞKUR’da belediyeler, bakanlıklar ve diğer kamu kurumları tarafından sık sık yeni personel alım ilanları yayınlanıyor. İlkokul, lise veya üniversite gibi farklı pozisyonlara ilişkin farklı eğitim şartları bulunan bu ilanlarda özellikle KPSS şartsız olanlar yoğun ilgi görüyor. Bu ilanlara başvuruda bulunan kişiler KPSS şartı olmadan, kamu kurumlarında minimum 6.000 TL maaşla çalışma imkanını yakalıyor.