Dünyanın her yerinde işsizlik oranlarında ciddi artışlar yaşanıyor. Pandemi, Rusya ve Ukrayna krizi, ekonomik savaşlar derken en büyük şirketlerde dahi küçülmelere gidiliyor. Bu durumda işsiz kişi sayılarında doğal olarak ciddi bir artışın yaşanmasına neden oluyor. Türkiye’de de işsizlik sorununun had safhaya çıktığı bu dönemde İŞKUR, iş arayanların umudu oluyor. Peki İŞKUR iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır? işte detaylar…

İŞKUR ile Yüksek Gelirli İş Fırsatları

Bugüne kadar milyonlarca vatandaşı iş ve meslek sahibi yapan İŞKUR, 2022 işsizlik oranlarının düşürülmesinde de önemli fırsatlar sunuyor. Türkiye’nin her yerinden işveren ile işçileri bir araya getiren İŞKUR’un istihdamda sağladığı ek avantajlarda iş bulmayı kolaylaştırıyor.

İŞKUR tarafından sürekli güncellenen ve 81 ilin tamamından gelen yeni iş ilanlarına başvuru kolayca yapılabiliyor. Ancak İŞKUR iş ilanlarına başvuruda bulunabilmek için mutlaka İŞKUR kaydının olması gerekiyor. İŞKUR kaydı bulunan işsizler, hemen kurumun internette bulunan e-şube kanalındaki “Açık İş İlanları” sayfasını kullanabiliyor. Burada kendi eğitim, tecrübe meslek kriterleri ile birlikte beklentilerine göre özel filtrelemeli iş arama yapabiliyor. Böylelikle en uygun olan iş ilanlarına daha hızlı ve daha kolay ulaşabiliyor.

Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi

İŞKUR BİM, Şok ve A101 600’ü Aşkın Personel Alacak

Türkiye’nin en büyük ve en geniş süpermarket zincirleri olan BİM, Şok ve A101 yıl boyunca hem mevcut mağazalarında hem de yeni açacağı mağazalarında ortaya çıkan personel ihtiyacına göre alım yapıyor. 2022’de personel alımı yapacak BİM, Şok ve A101 mağazaları için İŞKUR’da iş ilanları yayınlıyor. Bu 3 büyük mağaza kasiyer, reyon, depo ve mağaza sorumlusu gibi birbirinden farklı pozisyonlar için personel alımı yapacak. Üstelik personeller için minimum 5.000 TL tutarında maaş ödenecek.

İstanbul’da 10 Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Alınacak

İstanbul’da sürekli çalışmak üzere bir çağrı merkezinde çalışmak üzere 10 müşteri temsilcisi alımı gerçekleştirilecek. Turkcell Superonline abone merkezlerinde ürün ve hizmetlerin telefon yoluyla tanıtım ve satışını gerçekleştirmek üzere müşteri temsilcisi alınıyor. En az lise mezunu, çağrı merkezi ve satış kanalı deneyimi olan, 18 ile 25 yaş aralığında bayan personel alımı gerçekleştirilecek.