Hem dışarıda çalışamayıp evden çalışmak isteyen hem de bu şekilde aile bütçesine katkıda bulunmak isteyenlere İŞKUR’dan büyük fırsat. Özellikle çocuk sahibi olan kadınların ve pandemi sonrası işsiz kalanların en çok aradıkları İŞKUR ilanlarının başında evde iş olanakları geliyor. Çocuklarına bakacak kimsesi olmayan ya da kreş, bakıcı gibi hizmetlerden yararlanamayan kişilerin aile bütçelerine destek olabilmelerinin tek yolu evde yapılacak işlerden geçiyor. İşte İŞKUR’un evden çalışmanıza ve aile ekonominizi desteklemenize olanak tanıyan iş imkanları!

Evden Çalışma Mümkün mü?

İŞKUR 1-1

Son zamanlarda pandemi ile birlikte aslında çalışma hayatı da birçok konuda değişikliklere maruz kaldı. Karantina uygulamaları nedeniyle kapanan ofisler, iş yerleri ve hatta üretim alanları neredeyse bölüm bölüm evlere taşınmaya başladı. Bu noktada da, ev dışında alanlarda çalışma imkanı olmayanlar için evden çalışma alternatiflerinde ciddi anlamda artışlar meydana geldi. bu nedenle de İŞKUR ilanlarının önemli bir bölümü neredeyse evden yapılan iş ilanları şekline dönüşmeye başladı. Peki bu işler güvenilir midir ve nasıl başvuru yapılabilir? İşte detaylar!

Evden Çalışma Olanakları Güvenilir mi?

İŞKUR 2

Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız! Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız!

Öncelikle söylemek gerekir ki, son dönemlerde gerek ev hanımları gerekse öğrenciler için internet üzerinden çok sayıda evde yapılabilecek işler üzerine ilanlar yayınlanıyor. Ancak bunların bir kısmı maalesef güvenilir olmamakta ve birçok kişi bu konuda mağduriyetler yaşamakta. Ancak İŞKUR ilanlarında bu şekilde sorunlarla karşı karşıya kalınmayacağından dolayı evde iş arayanların özellikle İŞKUR ilanlarına önem vermesini tavsiye ediyoruz. Peki İŞKUR’un evde çalışma olanağı sunabildiği işler nelerdir? Asıl amacı özellikle ev dışında çalışabilme olanağı olmayan kadınlara yardımcı olmak olan bu programların bir kısmını şu şekilde özetleyebiliriz:

  • Aksesuar paketleme,
  • Nikah şekeri paketleme,
  • Toka paketleme,
  • Bitki çayı paketleme,
  • Mandal montajı ve paketlemesi,
  • Tekstil ürünlerine düğme dikme
  • İŞKUR’a Kayıt Yapmak Gerekiyor

Özellikle çocuk sahibi olan ve evden çalışmak zorunda olan ev hanımlarının, öğrencilerin ya da ek iş olarak yapmayı planlayan kişilerin bu işler için öncelikle İŞKUR’a kayıt yaptırmaları gerekiyor. Bunun için öncelikle İŞKUR’un resmi internet sitesi üzerinden eğitim ve iletişim gibi birtakım kişisel bilgilerinizi girerek sisteme kayıt yaptırmanız gerekir. Yaptırmış olduğunuz kaydın ardından dilediğiniz sektördeki ve dilediğiniz şehirdeki iş ilanlarını inceleyebilir, aradığınız işe bu sayede sahip olabilirsiniz.