Ülkemizde işsizlik oranı gittikçe artmaya ve vatandaşların hayatını olumsuz etkilemeye devam ediyor. Milyonlarca üniversite mezunu kişi ya iş bulamıyor ya da yıllarda okudukları alanlarda çalışma şansına sahip olamıyor. Üniversite mezunu kişiler bile iş bulma sürecinde büyük zorluklar yaşarken daha önce eğitim hayatı olmamış ya da çalışma hayatının içinde yer almamış ev hanımları maddi özgürlüklerini kazanmak istediklerinde büyük güçlüklerle karşı karşıya kalabiliyor. Tam da bu durumlarda İŞKUR'un ev hanımları için sunduğu fırsatlardan olan evde iş imkanları akıllara geliyor.

İŞKUR Evde İş Nedir? 

İŞKUR, İşsizliğe dur diyebilmek için birçok farklı program, eğitim, kurs ve iş imkanı sunmaya devam ediyor. Bu noktada ise İŞKUR'un sunduğu evde iş imkanları akıllara geliyor. Bildiğiniz gibi İŞKUR'un web sitesi üzerinden her gün yeni onlarca ilan yayımlanıyor, birçok ünlü market zinciri personellerini İŞKUR'un yardımı sayesinde bulabiliyor. İŞKUR'un web sitesinde muhasebeciden kasiyere, makine mühendisinden güvenlik görevlisine kadar pek çok farklı iş ilanı bulunuyor. 

Ayrıca İŞKUR, sadece iş ilanları yayımlamakla kalmıyor aynı zamanda birçok farklı meslek edindirme kursu ve programlar sayesinde de binlerce kişinin hayata tutunmasını sağlıyor. İŞKUR'un sunduğu bu imkanların arasında ise ev hanımlarına özel evde iş imkanları da bulunuyor . 

İŞKUR’un Evde İş İmkanları Arasında Neler Bulunuyor?

İŞKUR'un sunduğu evde iş imkanları sadece ev hanımlarına özel değil. Tüm öğrenciler ya da part time iş bulmak isteyen kişiler İŞKUR'un sunduğu bu fırsattan yararlanarak anında iş sahibi olabiliyor. Ancak İŞKUR bu evde iş imkanları sayesinde en çok ev hanımlarına destek olmak istiyor, eğer sizler de İŞKUR'un sunduğu evde iş imkanlarından yararlanarak aylık olarak para kazanmak istiyorsanız, ne iş yapacağınızı merak ediyorsunuzdur. İŞKUR'un sunduğu evde iş imkanları genellikle şöyle sıralanıyor:

Paketleme işleri (Şeker, tuz, unlu mamuller, kuruyemiş, kuru bakliyat, sabun ve triko gibi ürünleri paketleme  katlama ve işleri)

Ütüleme işleri (Kuru temizlemeden ütülemeye kadar çeşitli işler)

El işlemeleri (Dikiş – nakış kapsamında yer alan bütün işler)

Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz

Davetiye zarflama (Düğün, nişan, kına ve sünnet gibi organizasyonlar için oluşturulan davetiyeleri zarfları katlama ve yerleştirme işleri)

Katlama işleri (Peçete, kağıt mendil, yorgan ve battaniye gibi ürünleri katlama işleri)

Sizler de bu işlerden birini seçerek aylık 4000 TL’ye kadar gelir sağlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken şey başvuru!