Türkiye'nin en kolay iş arama yöntemlerinden birisini sunan İŞKUR, iş ve işçi arayanları buluşturan oldukça büyük bir platform. Belki de en zor süreçlerden birisi olan iş arama süreçlerinde her zaman yanınızda olan İŞKUR sayesinde bu zor günleri kolaylıkla atlatabilir ve aradığınız işe daha kolay bir şekilde sahip olabilirsiniz. Üstelik de kurum tarafından  oluşturulan sistem sayesinde internet üzerinden bulunduğunuz her yerden iş arayabilir ve aradığınız kriterlerde işi kolaylıkla elde edebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şeyse yalnızca sisteme üyelik girişi yapmak. İşte sizler için halen açık pozisyonda olan iş ilanlarına ilişkin örnekler ve üyelik sistemine ilişkin detaylar!

Sisteme Üye Olarak Kolay İş Bulabilirsiniz

Türkiye'nin en büyük iş arama platformu olan İŞKUR, iş arayanlarla personel arayanları bir araya getiren büyük bir kuruluş. Her ilde bulunan müdürlükleri sayesinde yıllardır vatandaşlara hizmet veren İŞKUR, iş arama süreçlerinde her zaman yanınızda. Ancak bunun için öncelikle başvuru yapmanız, başvurularınız için de İŞKUR sistemine üyelik işlemlerinizi gerçekleştirmeniz gerekiyor. Sisteme üye olabilmek için eğer isterseniz bulunduğunuz ildeki İŞKUR il müdürlüğüne birebir başvurarak tarafınıza bir danışman atanması talebinde bulunabilirsiniz. Kişisel danışmanınız ile birlikte hem sisteme üyeliğinizi gerçekleştirebilir hem de iş arama süreciniz konusunda destek alabilirsiniz. Ancak sisteme üyeliğinizi İŞKUR il müdürlüğüne gitmeden, kurumun resmi internet sitesi ile de gerçekleştirebilirsiniz. Bu yöntemlerden birisini tercih ederek İŞKUR sistemine kaydınızı oluşturduktan sonra İŞKUR ilanlarına ulaşabilir ve size en uygun işi aramaya başlayabilirsiniz. Türkiye’nin hangi şehrinde olursanız olun ve hangi sektörde olursanız olun aradığınız işe bu platform sayesinde kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz. Hatta sistemde kayıtlı iş ilanlarını incelerken, internet sitesi üzerinde bulunan filtreleme sistemini kullanabilir, filtreleme ile birlikte kendi kriterlerinize uygun işi dakikalar içinde tespit edebilirsiniz. Filtreleme işlevi sayesinde hangi ilde ve hangi kriterlerde iş aradığınızı seçerek bu sayede aradığınız işe yorulmadan ulaşabilirsiniz.

Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz! Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz!

Sistemde Açık Olan Bazı İlanlar

İŞKUR iş ilanları konusunda yukarıda açıkladığımız aşamaları yerine getirdikten sonra iş aramalarınıza başlayabilirsiniz. An itibariyle sistemde açık olan ilanlardan bazılarını ise örnek olarak verebiliriz:

  • İstanbul'da Emlak Ve Emlak Yönetimi Meslek Elemanı/Emlak Danışmanı
  • Ordu'da Eğitim Danışmanlığı
  • İstanbul Güngören'de okul servis şoförü
  • İstanbul Esenyurt'ta mağaza reyon görevlisi
  • İstanbul Bağcılar'da kasiyer