İsmailağa Cemaati hocalarından Mesut Demir'den yine Atatürk dönemini hedef alan sözler gündeme düştü. Tekke ve zaviyelerin kapatılması konusu hakkına konuşan Mesut Demir, "Ne zaman tekke ve zaviyeler kapatıldı. Alimler, Allah dostları idam edildi, asıldı. Ondan sonra istedikleri dışarıdan derleme toparlama kanunlarla milleti idare etme yoluna gittiler" ifadelerini kullandı. İşte detaylar!

ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı! ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı!

Atatürk'ü Suçladı!

1925 yılında tekke ve zaviyelerin kapatılması için harekete geçen Mustafa Kemal Atatürk dönemini hedef alan İsmailağa Cemaati hocalarından olduğu bilinen Mesut Demir, 'Günümüzde tarikat ve cemaatlere niçin saldırı var?' sorusuna yanıt verdi. Verdiği yanıtta Atatürk dönemini açıktan hedef alan Mesut Demir, tekke ve zaviyelerin kapatılmasının ardından alimlerin ve Allah dostlarının asıldıklarını, idam edildiklerini, bunun sorumlusunun da Cumhuriyet dönemi kanuni düzenlemeleri ve Mustafa Kemal Atatürk olduğunu söyledi.

Kadınlara ve Seküler Yaşam Tarzını da Hedef Almıştı!

Daha önce de Ege Bölgesinde yaşanan depremin sorumlusu olarak kadınları göstermişti. Kadınların giydiği kıyafetler ve kürtaj olmaları nedeniyle deprem olduğunu söyleyen Mesut Demir bu söyleminin üzerinden de çok tepki görmüştü. Aynı şekilde "Şimdi üniversite nereye açıldıysa her taraf ahlak diz boyu gitti, ahlak gitti. Hele bu sene millet artık 20 - 30 santim elbiseyle geziyorlar ahlaksızlar. Millet 30 santim elbiseyle dolaşıyor bu ne rezillik. Yetmedi mi bu kadar bela, depremler yetmedi mi, 15 Ağustos yetmedi mi?" ifadelerini kullanarak yaşam tarzına müdahale nedeniyle çok tepki toplamıştı. 17 Ağustos 1999 depremini işaret ederken 15 Ağustos diyen Mesut Demir, depremin kaynağı olarak da kadınları sorumlu tutmuştu.

Son olarak tekke ve zaviyelerin kaldırılması konusuna ilişkin sorulan soru hakkında ise açıktan Mustafa Kemal Atatürk'ü suçlayan ve açık hedef gösteren Mesut Demir hakkında ADD Genel Başkanı Hüsnü Bozkurt tarafından savcılığa başvuruldu. Konuya ilişkin açıklama yapan ADD Genel Başkanı Hüsnü Bozkurt, "Mesut Demir, cemaatinin ölen önderinin cenazesinin nerede ise devlet töreni ile kaldırılmasından aldığı cesaretle olsa gerek, Atatürk'e, laik Cumhuriyet'e, devrim yasalarına ve anayasaya alenen hakaret etmiş, devlete meydan okumuş, kin ve nefret saçmakta bir beis görmemiştir" ifadelerini de kullandı.