Bir vatandaş olarak ya da bir mümin olarak 6 yaşında bir çocuğun cinsel istismara hem de dinin alet edilerek uğramasının savunulacak herhangi bir tarafı yok. En hafifinden bu durum yasal olarak suç ancak, asıl suçun toplum vicdanında ve genel ahlakta oluşturduğu yaralar değil, 6 yaşında bir çocuğun uğradığı fiziki istismar olduğu asla unutulmamalıdır. İsmailağa Cemaati, Hiranur Vakfı ile var olan bağdan dolayı, tüm cemaatin bu kara lekeyle lekelenmesinden büyük rahatsızlık duyuyor.
Cemaatin avukatı Esat Gökdemir aracılığıyla yaptığı açıklama da “ Cemaatimizin böyle bir iddiayla ilişkilendirilmeye çalışılması art niyetli ve maksatlıdır ” dendi.

" 6 yaşında bir kız çocuğunun evlendirilmesi dini açıdan doğru olmadığı gibi vicdanların da kesinlikle kabul etmeyeceği bir durumdur ” diyerek devam eden Gökdemir, “ Her şeyden önce belirtmemiz gerekir ki 6 yaşında bir kız çocuğunun evlendirilmesi dini açıdan doğru olmadığı gibi vicdanların da kesinlikle kabul etmeyeceği bir durumdur ” dedi.

Artık Vize Almak Daha mı Kolay Olacak? Schengen'de Yeni Dönem: Dijitalleşme Teklifi Kabul Edildi! Artık Vize Almak Daha mı Kolay Olacak? Schengen'de Yeni Dönem: Dijitalleşme Teklifi Kabul Edildi!

Bu talihsiz Olayın İsmailağa Cemaati ile İlişkilendirilmesi Art Niyetli ve Maksatlıdır

Yapılan açıklamanın devamında Gökdemir, cemaate gönül bağı olan bir kişinin yapmış olduğu eylemlerin, tüm cemaate mal edilmesinin yanlış olduğunu söyledi. Gökdemir “ Birtakım münferit iddiaları camiamızla irtibatlandırmaya çalışanların art niyetli ve maksatlı oldukları açıktır. İsmailağa’ ya mensubiyet iddiasında olan bir kimsenin, bu camianın en temel esasları arasında yer alan, ‘resmi nikah olmadan dini nikah yapılmaz’ düsturuna muhalefeti ise bizlerle asla ilişkilendirilemez. Yıllardır hizmet etmekte olan camiamızın daha önce hiçbir şekilde böyle bir iddiaya konu olmaması da bunun ispatıdır. Buna rağmen, cemaatimizin böyle bir iddiayla ilişkilendirilmeye çalışılması art niyetli ve maksatlıdır ” dedi.

Müslümanlara mal etmeye çalışıyorlar

Gökdemir açıklama da “ Bununla birlikte, iddiaların ispatlanması durumunda, tüyleri ürperten bu zulmü işleyen kim olursa olsun, her bir Müslüman ve vicdan sahibi gibi reddediyor ve telin ediyoruz” dedi. İsmailağa Cemaati, 'bazı art niyetli çevrelerin' olayı özelde İsmailağa’ ya, genelde de İslam’a ve Müslümanlara “ mal etmeye çalıştığını “ söyledi.
“ Bu vahim iddiaları hakaret ve iftiraları için fırsat görerek halkımızı tahrik etmeye çalışan bu maksatlı yapılar, yaptıklarının hesabını hukuk karşısında vereceklerdir. Başta çocuk istismarı olmak üzere fıtrat, ahlak ve vicdan dışı her türlü düşünce ve eğilimlerle en kararlı şekilde mücadeleden yana olduğumuzu kesin olarak ifade etmek isteriz. Rabbimizden niyazımız, bizleri yasaklamış olduğu her türlü fenalık ve azgınlıklardan muhafaza buyurmasıdır. ”