İstanbul yine büyük bir kaza haberine uyandı. İstanbul’da bugün İETT otobüsü ile tramvay çarpıştı. Yaşanan kazada 4’ü ağır olmak üzere toplamda 33 kişinin yaralandığı açıklandı. İstanbul’un Alibeyköy ilçesinde yaşanan kazada bir tramvayın, İETT otobüsüne yandan çarptığı anlar kameralara yansıdı. İşte otobüs ve tramvay kazasının görüntü ve detayları!

Tramvay Otobüse Çarptı

İstanbul’un Alibeyköy ilçesinde bir tramvayın İETT otobüsüne çarptığı açıklandı. Yaşanan kazaya ilişkin anlar güvenlik kameralarına yansıdı. Yaşanan otobüs ve tramvay kazasında 4’ü ağır 33 kişinin yaralandığı açıklandı.

İstanbul’un Alibeyköy ilçesinde “T5 Cibali-Alibeyköy Cep Otogarı Tramvay Hattı” tramvayı, tramvay hattından geçiş yapan körüklü İETT otobüsüne körük kısmına yandan çarptı. Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde tramvayın, İETT otobüsüne yandan çarpmasıyla birlikte 2 aracında sürüklendiği görüldü. Görüntülerde, otobüsün yan yatarak, tramvayla birlikte hemen yan kısımda yer alan güvenlik kulübesine çarparak, yıkılmasına neden olduğu da görüldü. Ayrıca kaza anında 2 otomobilde ciddi seviyede hasar gördüğü görüldü.

İETT’ye ait “36T” hatlı otobüs “Taksim-Cebeci” seferi gerçekleştirildiği sırada Taksim’den Cebeci yönünde hareket ediyordu. Normal şekilde İETT hat güzergahını kullanan otobüs, caddede tramvay raylarının üstünden geçiyordu. Tam bu esnasında Alibeyköy Metro İstasyonu’ndan kalkan tramvayın yandan vurmasıyla birlikte yan yattı.

Kazayla birlikte adeta ikiye bölünen İETT otobüsü içerisindeki yaralılar için ilk müdahale çevredekiler tarafından gerçekleştirildi. Daha sonra bölgeye çok sayıda ambulans ve itfaiye sevk edildi.

Sosyal Medyada Gündem Olan ve "Bilecikli Targeryan" Olarak Anılan Melek Mızrak Subaşı: "Cumhuriyet Kadınlarının..." Sosyal Medyada Gündem Olan ve "Bilecikli Targeryan" Olarak Anılan Melek Mızrak Subaşı: "Cumhuriyet Kadınlarının..."

Metro İstanbul’dan Açıklama Geldi

Metro İstanbul tarafından yaşanan trafik kazasına ilişkin açıklama geldi. Metro İstanbul tarafından gerçekleştirilen açıklamada “T5 Cibali-Alibeyköy Cep Otogarı Tramvay Hattı” yaşanan kaza dolayısıyla geçici olarak kapandığı belirtildi. Bu nedenle söz konusu hatta ilişkin tramvay seferlerinin geçici bir süreliğine “Cibali-Üniversite” istasyonları arasında gerçekleştirildiği belirtildi.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya tarafından kazaya ilişkin ilk resmi açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada tramvay ve otobüsün karıştığı kaza nedeniyle 33 vatandaşın yararlandığı belirtildi. Ayrıca söz konusu yararlılar içerisindeki 4 kişinin durumunun da ağır olduğu belirtildi. Kazaya ilişkin soruşturma başlatıldığı da yetkililerce açıklandı.