Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, bütçesiyle ve nüfusuyla dünyanın birçok ülkesinden büyük bir şehir. Böyle bir şehirde sunulan kamu hizmetlerinin elbette sosyal belediyecilik anlayışıyla sürdürülmesi zorunludur. Bu kapsamda İstanbul Büyükşehir Belediyesi, geniş kapsamlı bir destek ve yardım bütçesine sahip. Her yıl gün koşullarına göre arttırılan bütçe, çok çeşitli destekler ve yardımlar amacıyla kullanılıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından sunulan yardımlar, Gıda ve erzak, Kömür, odun vb. yakacak, Giysi, Mobilya ve eşya, Bebek bezi ve bebek maması, Yeni doğan bebek paketi, Engelliler için yapılan yardımlar, Muhtaç dul kadınlar, Muhtaç şehit, asker ve gazi yakınları, Afetzedeler, Günlük sıcak yemek dağıtımı, Sosyal destek kartı yani İstanbulkart dağıtımı, Bebekler ve çocuklar için Halk Süt dağıtımı, Sen Oku Diye eğitim yardımı, Genç Üniversiteli Yardımı, Sağlık yardımı, Tıbbi malzeme ve cihaz yardımı, Evde yaşlı bakım hizmeti, Askıda Fatura Projesi kapsamında fatura yardımı, Öğrenciler için kırtasiye yardımı, Öğrenciler için eğitim ve burs desteği, Kira desteği ve Askıda Fatura uygulaması şeklinde üst başlıklara sahip. Desteklerden faydalanmak için Beyaz Masa şubelerine, Belediye’ ye başvurulabildiği gibi, e-devlet sistemi üzerinden de ön başvuru oluşturulabiliyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardımları

İzmir sosyal belediyecilik anlayışını köklendirmek konusunda çalışmalar yürütüyor. Her yıl daha büyük bir bütçeyle destek sağlayan belediye, şehir genelinde ikamet eden ihtiyaç sahiplerine geniş destekler sunuyor. Bu destekler arasında Gıda Paketi Yardımı, Nakdi Bayram Yardımı, Ulaşım Kartı Desteği, Giysi Yardımları, Biz İzmir Giysi Noktası Adresi, Eşya Yardımları, Yakacak Yardımları, Doğal Afet Nakdi Yardımı, Süt Kuzusu Projesinden Süt Desteği, İlk ve Ortaöğretim Öğrencilerine Mont, Bot ve Eğitim Kart (Kırtasiye) Desteği, İzmirli Üniversiteliler Desteği bulunuyor. Başvurular için şu adresleri kullanabilirsiniz.

Yardımlar İçin Bürolar

  • Laleli Mah. Menderes Cad. No:420 (Gürçeşme Zübeyde Hanım Huzurevi) Buca/İZMİR
  • Milli Kütüphane Caddesi No:41/A Konak/İZMİR (YKM arkasında bulunan katlı otopark altı)
  • Mimar Sinan Mahallesi Şair Eşref Bulvarı No:50 Konak/İZMİR (Lozan Kapısı Girişi)
  • İlk ve Ortaöğretim Öğrencilerine Mont, Bot ve Eğitim Kart (Kırtasiye) Desteği

Ankara büyükşehir Belediyesi Yardımları

Ankara son birkaç yıldır, sosyal desteklerin hem türünü hem de oranını sürekli arttıran bir belediyecilik yaklaşımı sergiliyor. Özellikle salgın döneminde artan ihtiyaç sahipliğinde, belediye üzerine düşeni fazlasıyla yapmaya çalıştı. Belediye tarafından sunulan destekler, ekmek ihtiyacının karşılanmasından, her türlü ihtiyaca uzanan bir çeşitliliğe sahip.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’ nin sunduğu destekler arasında şunlar bulunuyor. Gıda ve Temizlik malzemesi, Yakacak (Kömür), Ekmek, Sıcak Yemek, Giyecek Ve Eşya, Eğitim, Elver Kampanyası, Doğalgaz Yardımı, Ekmek ve Et Desteği, Kış Destek Paketi.