Amerikan Güreşinin Efsanelerinden Hulk Hogan Artık Sadece Koltuk Değnekleriyle Yürüyebiliyor! Amerikan Güreşinin Efsanelerinden Hulk Hogan Artık Sadece Koltuk Değnekleriyle Yürüyebiliyor!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB), başkanı Ekrem İmamoğlu, son yerel seçimlerde “Yüksek Seçim Kurulu(YSK)” başkanına yönelik hakaret içerikli söylemleri nedeniyle mahkemelik olmuştu. Ekrem İmamoğlu’nun yargılama sürecine dün tamamlandı ve ortalık tam anlamıyla kaosa döndü! Mahkemenin kararını açıklamasıyla birlikte İmamoğlu'nun 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası kesinleşmiş oldu. Ayrıca karar bununla da sınırlı değildi, Mahkeme, İmamoğlu’nun, siyasi yasak içeren Türk Ceza Kanunu’nun (TCK) 53. maddesinde belirtilen belli hakları kullanmaktan yoksun bırakılmasına da karar verdi.

"2023 Yılı Bayram Gibi Bir Yıl Olacak"

Bu kararın ardından Ekrem İmamoğlu'na destek mesajları yağmaya başladı. İmamoğlu'na en büyük destek ise İYİ Parti Başkanı Meral Akşener'den geldi. Duruşmaya katılmayan İmamoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Karar ne olursa olsun, kâh sevincimizi kâh irademizi göstermek adına herkesi saat 16.00’da Saraçhane’ye davet ediyorum" dedi. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise Twitter'dan "Ankara’dan yola çıktım, Saraçhane’de görüşürüz" dedi. Bu açıklamaların ardından İBB'nin Saraçhane'deki Başkanlık Binası önünde binlerce kişi toplandı. Dün akşama ise İmamoğlu ve Akşener'in konuşmaları damga vurdu.

Tüm bu yaşananların ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Temel Atma Töreni'nde konuşan İBB Başkanı İmamoğlu şu ifadeleri kullandı:  "Bizim ülkemizde bazen hiçbir başarı cezasız kalmaz. Ben de bana verilen bu anlamsız ve hukuksuz cezayı başarımın ödülü olarak görüyorum. İsraf düzenine son vermenin onları çok kızdırdığını biliyorum. İstanbul'un itibar görmemesi gereken bazı kurumlarına itibarlı davrandıkları dönemin bittiğine de kızıyorlar. Bazı kurum ve kuruluşları çevremizden uzak tuttuk. Aslında o kötü akıllarını ve zihinlerini Binali Bey'e mi Sisi'ye mi oy vereceksiniz diye bağırdıklarında anlamak gerekiyordu."

"Birkaç kelime önemli. Bir tanesi hak yememek ve hakkını yedirmemek. İlk gündeki gibi burada başta Genel Başkanımız ve tüm konuk ve vatandaşlarımız, 16 milyon İstanbullunun huzurunda hiç kimsenin hakkını yemedim hakkımı da yedirmeyeceğim. Dünyaya kafa tutmak, yargıcın gömleğini giyerek insanları alt etmeye çalışmakla olmaz. Dünyaya kafa tutmak akılla ve bilimle olur. Bu millet hakkını yedirmeyecek. Mertlerin kazandığı, namertlerin kaybettiği 86 milyon insanımızın kazandığı bir dönem yaşatacağız. 2023 yılı çok güzel olacak, çok çalışacağız. İstanbul'da işimizi yapmaya devam edeceğiz işimizin başındayız, 2023 yılı bayram gibi bir yıl olacak."