İstanbul’da toplu taşımada dijitalleşme hareketi tüm hızıyla devam ediyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne(İBB) bağlı BELBİM, İstanbulkart’ta modernizasyon gerçekleştiriyor. Geliştirilen İstanbulkart uygulamasıyla birlikte İstanbullular bakiye yükleme ve ödeme işlemlerini kolayca yapabiliyor. Üstelik İstanbulkart Mobil uygulamasını kullanmaya başlayanlar ücretsiz QR kod ile geçiş kampanyasından yararlanabiliyor.

İstanbulkart Mobile Özel Ücretsiz Geçiş

İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB), tüm İstanbullulara toplu taşımada pratik ve kullanışlı bir sitem sunmaya başladı. Geliştirilen İstanbulkart Mobil uygulamasını cihazına indirenler, İstanbulkart işlemlerini daha pratik ve daha hızlı yapabiliyor. Ayrıca İstanbulkart’ı şimdi ilk defa indirenler ücretsiz geçiş hakkından yararlanabiliyor.

İBB’nin “İstanbul Seni Seviyor!” sloganı ile duyurduğu İstanbulkart Mobil kampanyasıyla ücretsiz geçiş hakkı kazanabilirsiniz. Kampanya kapsamında 15.04.2022 ile 15.05.2022 tarihleri arasında İstanbulkart Mobil uygulamasını ilk defa cihazına indiren ve giriş yapan tüm İstanbulkartlılar ücretsiz geçiş hakkı kazanıyor.

Kampanya kapsamında 15 Mayıs’a kadar cihazına ilk defa İstanbulkart Mobil uygulamasını indiren ve giriş yapan İstanbullular, mobil uygulamadaki QR kod ile geçiş sisteminde ücretsiz geçiş hakkı kazanıyor. Yani İstanbullular, ilk defa İstanbulkart Mobil uygulamasını kullandıklarında yapacakları QR kod ile ilk geçişlerini ücretsiz olarak yapabilme şansına sahip oluyor.

Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi

İstanbulkart Mobil Hoş Geldin Kampanyası

İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB) tarafından sunulan İstanbulkart Mobil uygulaması kampanyası sayesinde milyonlarca İstanbullu ücretsiz geçiş hakkı kazanabiliyor. 15 Nisan ile 15 Mayıs tarihleri arasında geçerli olan kampanyadan yararlanabilmek için İstanbulkart Mobil uygulamasını cihazınıza ilk defa indirmiş ve hesabınıza giriş yapıyor olmanız gerekmektedir. Daha önce İstanbulkart Mobil uygulamasını kullanmışsanız, ücretsiz geçiş hakkından yararlanamazsınız.

Kampanya kapsamında sağlanan ücretsiz geçiş hakkı yalnızca İstanbulkart Mobil uygulamasındaki QR kod ile geçiş ödeme sistemiyle yapacağınız geçişlerde geçerlidir. Ödeme noktalarında İstanbulkart Mobil uygulamasında QR kod ile öde kısmını kullanarak geçiş yaptığınız taktirde geçiş tutarı olan maksimum 7.67 TL tutarındaki bakiye hediye edilmektedir.

İstanbul’da QR kod ile ödeme işlemlerini otobüslerin yanı sıra metrobüs, metro ve şehir hatlarında yapacağınız geçişlerde kullanabilirsiniz. Kampanya dönemi boyunca her bir İstanbulkart Mobil uygulaması kullanıcısı, kampanyanın QR kod ile ilk geçiş ücretsiz kampanyasından en fazla bir defa yararlanabilmektedir.