İstanbul'da dün akşam saatlerinde Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde yaşanan bombalı patlama nedeniyle 6 kişi hayatını kaybederken 81 kişi de yaralı olarak kurtarıldı. Saldırıda yaralananların tedavileri Taksim İlk Yardım Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde devam ederken emniyet güçleri ise saldırıya ilişkin geniş bir operasyon başlatmış durumda. Bombalı saldırının faili olarak ele geçirilen terörist kadın, gece yarısı yapılan bir operasyon ile Küçükçekmece'de ele geçirildi. 21 adrese daha operasyon düzenleyen emniyet kuvvetleri Beyoğlu'nda gerçekleşen bombalı saldırıya ilişkin ilk bilgileri paylaşmaya başladı. İşte haberin detayları!

Sütyen Kullananlar Dikkat! Bilim Adamı Öyle Bir Şey Açıkladı ki... Sütyen Kullananlar Dikkat! Bilim Adamı Öyle Bir Şey Açıkladı ki...

Operasyonlar Başladı

İstanbul Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde dün akşam meydana gelen bombalı saldırının ardından emniyet güçleri tarafından geniş kapsamlı bir operasyon ve inceleme başlatıldı. İlk olarak bomba bırakarak kaçan kadın teröristin gece yapılan bir operasyonla Küçükçekmece'de ele geçirildiği haberi geldi. Kadın teröristin yakalanması için olay yerine geliş gidiş güzergahlarını gören 1200 güvenli kamerasını incelendiği ve teröristin bu şekilde ele geçirildiği biliniyor. Kadının ilk etapta olay yerinden taksi ile  ayrıldığı ve bu şekilde Esenler' e gittiği anlaşıldı. Operasyon kapsamında yapılan fiziki ve teknik çalışmalar sonucunda kadının irtibatının bulunduğu tespit edilen 21 adrese baskın düzenlendi. Bu şekilde yapılan anlık operasyonlar sonucunda 46 kişi yakalanarak gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelilerin sorgulamalarında bombayı koyan kadın teröristin Küçükçekmece'de bir eve gittiği tespit edildi. Söz konusu adrese saat 02.50'de yapılan operasyon sonrasında Suriye uyruklu Ahlam Albashır adlı kadın ele geçirildi. Yapılan sorgulamaların ardından şüphelinin PKK/PYD/YPG terör örgütü tarafından özel istihbarat elemanı olarak yetiştirildiği öğrenildi. Albashır'ın ayrıca eylem yapmak için Afrin-İdlip üzerinden  Türkiye'ye kaçak yollarla giriş yaptığı bilgisi de ele geçen bilgiler arasında.

Yaralıların Tedavisi Devam Ediyor

Ele geçirilen kadın teröristin, PKK/PYD/YPG terör örgütünün Suriye Kobani'de bulunan merkezinden bir talimatla İstanbul'a geldiği biliniyor. Dün 16.20'de gerçekleşen eylemin ardından kadın teröristin olay yerinden kaçması sonucunda başlatılan operasyonla Küçükçekmece'de ele geçirildi. Olayın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan saldırıda meydana gelen can kaybının 6, yaralı sayısının ise 53 olduğunu açıklandı. Yapılan incelemelerden sonra ise Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay yaralı sayısının 81'e yükseldiğini açıkladı. Saldırıda yaralananların tedavileri ise Taksim İlk Yardım Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde devam ediyor.