ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı! ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı!

Ev ve iş yeri kiralarında yaşanan fahiş fiyat artışları sonucu mülk sahipleri sevinirken, kiracı konumunda olan kişiler ise gün geçtikçe daha büyük zorluklarla karşı karşıya kalıyor. Bir anda karşılaşılan kira artış oranları karşısında kiracılar tepkili iken kimi ev sahipleri de her şeye rağmen mevcut kiracılarını çıkartıp yüksek fiyatla yeni kiracı bulma derdinde. Bu nedenle birçok ilde evden çıkmak istemeyen kiracı ve akıl almaz yöntemlerle evden çıkartmaya çalışan ev sahibi haberleri yaşanıyor. Bunlardan bir yenisi ise İstanbul'un Fatih ilçesinde yaşandı. Kiracısını çıkartmak isteyen dükkan sahibi, dükkanın tavanında delikler açarak içeriye sarımsaklı su ve sirke dökmeyi bile akıl etmiş. İşte detaylar!

5 Bin Liradan 6 Bin Dolara Yükselen Kira

İddialara göre Laleli'de dükkan sahibi M.Ş., kiracısını dükkandan çıkarabilmek için tavandan delikler açarak içeriye sarımsaklı su, yağ ve çamaşır suyu döktü. Duruma isyan eden kiracı Guiaunai Roustamova, 'Kirayı 112 bin liraya yükseltmek istedi, kirada uzlaşamadık. Mağazanın tavanında delikler açtı. Sarımsaklı su, yağ ve çamaşır suyu dökmeye başladı. Bu nedenle mağazada hasar oluştu, kıyafetler kullanılamaz hale geldi. Aşağı yukarı 100 bin liralık zararım var' şeklinde konuştu. Yaklaşık 1,5 senedir sorun yaşadıklarını ve bundan dolayı da davalık olduklarını aktaran mağdur kiracı, mülk sahibi M.Ş. haziran ayında 5 bin lira olan kirayı 6 bin dolara yani yaklaşık 112 bin liraya yükseltmek istediğini söyledi. Bunu karşılayamayacaklarını söyleyen kiracı Guiaunai Roustamova'nın bununla beraber sürekli mülk sahibi tarafından rahatsız edildiklerini ve çok fazla zarara uğradıklarını aktardı.

100 Bin Liralık Zararım Var!

Kira bedeline katlanamadıklarını aktaran Guiaunai Roustamova, yaşadıkları sonucunda 100 bin liralık zararınn olduğunu söylerken, 'Pandemide açık olmamıza rağmen bizden kira talep etti. Biz ona rağmen kiranın hepsini ödedik. Pandemi sonrası mülk sahibi bizi yanına çağırarak fahiş bir rakam istedi. Biz uzun süre boyunca kirada uzlaşamadık. Geçtiğimiz haziran ayında anlaşmazlıklar arttı. Mal sahibi temmuz ayında elektriğimizi kesti. Mağazamızı şu anda aküyle çalıştırıyoruz. Daha sonra hakaret ve küfürlerle karşı karşıya kaldık. Şu anda da eylül ayından beri çok büyük mağduriyet yaşıyorum. Tavanımızı delmeye başladı. Çalışamaz hale geldik. Delikten devamlı su akıtmaya başladı. Daha sonra biz deliği kapatmamıza rağmen tekrardan delik açıp sarımsaklı su ve sirke dökmeye başladı. Bir aydır bunlar artmaya başladı. Davamız devam ediyor. Biz kiramızı düzenli ödememize rağmen böyle bir mağduriyet yaşıyoruz. Bizim kiramız 5 bin lirayken bizde 6 bin dolar istedi. Aşağı yukarı 100 bin liralık zararım var. Ürünlerim çok fazla zarar gördü' diye konuştu.