İstanbul trafiği her geçen gün yeni bir kaosa ve yeni bir tartışmaya gebe bir şekilde güne başlamaya devam ediyor. Kimi zaman yayalar ve sürücüler arasında, kimi zaman sürücülerin birbirleriyle ve kimi zaman da trafik polisleri ile sürekli tartışmaların yaşandığı İstanbul trafiğinde bugün de bir taksi şoförü kameralara yakalandı. Kurallara uymayan taksinin durdurulmasının ardından araç ve şoföre ilişkin kontrol sonrasında polislerle münakaşaya girmesi üzerine taksi şoförü beklenmedik bir çıkış yapınca cezayı da almış oldu. Şoför polislere "Bazen size yapılanı hal ediyorsunuz" deyince işler epey karıştı. İşte o anlar!

Artık Vize Almak Daha mı Kolay Olacak? Schengen'de Yeni Dönem: Dijitalleşme Teklifi Kabul Edildi! Artık Vize Almak Daha mı Kolay Olacak? Schengen'de Yeni Dönem: Dijitalleşme Teklifi Kabul Edildi!

İstanbul Trafiğinde Kaos Bitmiyor!

Ülkemizde trafik kurallarının hiçe sayılması ve yeterli dikkatin gösterilmemesi maalesef çok sık karşılaştığımız görüntüler arasında yer alıyor. Ve bu kural ihlallerinin en yoğun yaşandığı illerin başında da İstanbul geliyor. Megakent İstanbul'da gerek nüfus ve araç yoğunluğundan dolayı gerekse de  kural ihllallerinin yoğunluğundan dolayı gün trafik her daim bir kaosun içine girebiliyor. Son olarak yine İstanbul'da polislerin ceza kestiği bir anda kameralara yakalanan bir vatandaş, polise söylediği bir cümle ile gündem oldu. Seyir halindeyken ters yöne girerek oradan dönüş yapmaya çalışan taksi şoförü, polislerin kendisini durdurması üzerine onlarla tartışmaya başladı. Tartışma esnasında ise vatandaştan beklenmedik cümleler sarf edildi.

Size Yapılanı Hak Ediyorsunuz!

İstanbul'da Ters yola girip oradan dönüş yapmaya çalışırken trafik polis ekipleri tarafından durdurulan bir taksi şoförü, polislerin ceza yazmaları üzerine polislerle sözlü bir münakaşaya girdi. Bu münakaşa esnasında kendisine ceza kesen polislere "Bazen size yapılanı hak ediyorsunuz" şeklinde çıkışta bulunan taksiciye polisler tarafından 196 TL para cezası kesildi. Kesilen para cezasının üzerine bir de polis memurlarına bu şekilde davranan sürücüye karşılık polisler aracın bağlanacağını söyledi. Bu kez de aracının hangi gerekçe ile bağlanacağını soran sürücüye polisler araçta yangın tüpü olup olmadığını sordular. Araçta başka bazı eksikleri de bulunan sürücü en sonunda aracın bağlanacağını anlayınca bu kez polislere karşı sarf ettiği cümlelerden geri adım attı ve aracının bağlanmaması için özür diledi.