Ev sahibi olma hayalini uran ancak mevcut piyasa koşulları nedeniyle bu hayalini yerine getiremeyenlere sağladığı avantajların ardından Vakıfbank şimdi de kentsel dönüşüm desteği sunuyor. Vakıfbank kentsel dönüşüm kredisi kampanyası sayesinde evini yenilemek isteyenlere büyük bir destek sağlıyor. %0.88 konut kredisi avantajlarıyla Vakıfbank’ın kentsel dönüşüm kredisi kampanyasının ayrıntıları!

Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak! Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak!

Vakıfbank Kentsel Dönüşüm Kredisi Nedir?

Türkiye genelinde devlet tarafından sürdürülen kentsel dönüşüm projeleriyle, deprem kuşağında bulunan ülkemizde binaların doğal afetlere daha dayanıklı hale getirilmeleri hedefleniyor. 81 ilde uygulanan kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında 6306 sayılı Kanun ile bankaların vatandaşa konut kredisi desteği sağlamalarının önü de açılıyor. Vakıfbank tarafından sunulan kentsel dönüşüm kredisi kampanyasında Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanlığı tarafından faiz desteği de sunuluyor.

Vakıfbank tarafından sunulan kentsel dönüşüm kredisi kampanyasından konutunu yeniden inşa etmeyi isteyen hak sahipleri yararlanabiliyor. Ayrıca riskli yapılarda minimum 1 yıldır oturan kiracı ile sınırlı ayni hak sahipleri ve konutu riskli yapı olarak tespit edilmiş ve farklı bir konuta taşınmak isteyen hak sahipleri de yararlanabilmektedir.

Vakıfbank %0.88 Faizli Kentsel Dönüşüm Kredisi

Vakıfbank, kentsel dönüşüm kapsamında yer alan konutlardaki hak sahipleri için kentsel dönüşüm kredisi desteği sağlamaktadır. Özellikle diğer pek çok bankaya göre çok daha uygun faiz oranları ve esnek ödeme koşulları sunması nedeniyle Vakıfbank kentsel dönüşüm kredisi, daha çok tercih ediliyor. Üstelik Vakıfbank tarafından zaten düşük olarak belirlenmiş olan kentsel dönüşüm kredisi faiz oranları üzerine bir de Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanlığı’nın faiz desteği de eklenince, oldukça düşük faizle kredi kullanılabiliyor.

Vakıfbank kentsel dönüşüm kredisi ilgili konutların enerji verimlilik sınıfına göre belirlenmektedir. Buna göre Vakıfbank A sınıfı verimlilik grubunda bulunan konutlara %0.88, B sınıfı verimlilik grubunda bulunan konutlara %0.92 ve standart konutlara ise %0.96 oranında kredi faizi sunuyor. Üstelik Vakıfbank tarafından sunulan kentsel dönüşüm kredisi kampanyasında tam 120 aya varan vade fırsatı da bulunuyor. Böylelikle aylık çok düşük konut kredisi taksitleri ile sanki kira öder gibi depreme dayanıklı ve yepyeni bir eve sahip olunabilmektedir.