İstanbul'da Büyük Sitelere Alınmayan Motokuryeler İsyan Etti! Siparişleriniz Aksayabilir

İstanbul'da motosikletli kuryeler büyük sitelerin almış olduğu yönetim kararlarına isyan etti. Bu şekilde devam ederse müşterilerin siparişlerinin aksayabileceği konusunda uyardılar

Güncel 12.08.2021 - 11:45 12.08.2021 - 12:39 Ayşe Gül Sandıkcıoğlu

İstanbul'da bazı semtlerde  sipariş getiren motosikletli kuryelerin motosikletleri yönetim kararı gereği güvenlik görevlileri tarafından içeriye alınmıyor. Fakat kuryeler, özellikle çok geniş alana sahip çok bloklu sitelerde kendileri için büyügk bir zorluğun ortaya çıktığını müşteriler açısındansa hizmette aksamalara neden olduğunu söylüyor.

"15-20 Dakika Yürüyoruz"

site

Sipariş aldıkları büyük sitelerde güvenlik görevlilerinin motosikletli ve kasklı bir şekilde siteye girmelerine izin vermemelerinden dolayı kuryeler büyük zorluk yaşadıklarını aktarıyorlar. Ellerindeki siparişlerle site içerisinde 15-20 dakika yürümek durumunda kalabildiklerini söyleyen kuryeler özellikle saatli siparişlerde mutlaka gecikmelere maruz kaldıklarını anlatıyor. Buna bir de sıcak havaların eklenmesi ile kuryelerin büyük bir sıkıntı ile karşı karşıya kaldıklarını aktarıyorlar. Diğer yandan kaskla da içeriye alınmayan kuryeler bu konuda da kasklarının çalışnmasından endişe duyduklarını ifade ediyorlar.

Siparişler Gecikiyor!

Konuya dair açıklamalarda bulunan Motosikletli Kuryeler Derneği Başkanı Murat Tomris, "Damacanalarla birlikte gidip, gelmeleri neredeyse yarım saati buluyor. Siteler çok büyük olduğu için buna maruz kalıyorlar. Bazı zaman kısıtlaması olan sitelerde çalışan kuryeler için durum daha kötü çünkü siparişleri belirli bir saate kadar teslim etmesi gerekiyor. Ancak güvenlikçiler, kuryeleri site içerisine motosikletle almıyorlar" diyerek üyelerinin yaşadıkları zorluğu ifade etti.

Ne Gerekirse Yaparız

motokurye 1

Site yönetimlerinin motosikletli kuryeler hakkında düzgün motosiklet kullanmadıkları yönünde şikayetlerinin olduğunu öğrendiğini aktaran Tomris "Herhangi bir hata olduğu zaman ne gerekirse yaparız" dedi. Site yönetimlerini sunduklaır teklifi açıklayan Murat Tomris "Bize bağlı arkadaşlarımız büyük firmada olanlar gelsinler. Plakalarını tanımlasınlar ve hangi firmadan geldiğini söylesinler. Herhangi bir hata olduğu zaman ne gerekirse yaparız" diyerek çözüm önerisini de sundu. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@