İstanbul başta olmak üzere ülkenin bir çok yerinde taksi fiyatlarına gelen zamlar vatandaşları bir hayli sinirlendirmiş durumda. Ama iş bununla da kalmıyor tabii ki. Artan taksi fiyatları bir yana, bir de bazı taksicilerin taksimetre açmadan keyfi uygulamalar yapıyor olmaları vatandaşları daha da zor duruma sokuyor. Özellikle ülkenin en büyük metropolü İstanbul'da yaşanan taksi kaosu özel günlerde ya da kötü hava koşullarında daha da ayyuka çıkıyor. En son yılbaşı gecesinde sokakların kalabalık olmasını fırsat bilen fırsatçı taksiciler, taksimetre açmadan keyfi bir şekilde belirledikleri taksi ücretlerini yolculara dayatmaya çalışırken yolculardan birisi o anları kameraya aldı. Ve işte yaşananların detayları!

Ünlü Sunucu Kadir Ezildi Kalp Krizi Sonucu Vefat Eden Anneannesi İçin Yaptığı Paylaşımla Sevenlerini Üzdü! Ünlü Sunucu Kadir Ezildi Kalp Krizi Sonucu Vefat Eden Anneannesi İçin Yaptığı Paylaşımla Sevenlerini Üzdü!

100 Lira Ücret İstedi

En büyük metropolümüz İstanbul'un ulaşım çilesini bilmeyen yoktur herhalde. Toplu taşıma ve özel araçların yanı sıra ayrıca taksiler de şehrin ulaşımında son derece önemli bir rol oynuyor. Ancak özellikle özel günleri fırsat bilen bazı taksiciler bu durumu kötüye kullanarak mesafe ücretlerini taksimetreye göre değil kendi keyfi kararlarına göre verebiliyorlar. Geçtiğimiz gün yine Beyoğlu'nda taksiye binen bir yolcuya, gideceği yer için taksiciden oldukça fazla bir miktar talep edildi. Ancak yolcu bu duruma boyun eğmek yerine taksiciyi cep telefonu ile görüntülemeye başladı. Yolcu taksiciyi plakası ile birlikte ifşalayınca bu kez taksici geri adım attı ve en başta yapması gerektiği gibi taksimetreyi açmak zorunda kaldı. Oysa ki taksici yolcudan gideceği yer için daha baştan 100 lira istedi.

Bir de 'İyi Yaptınız' Dedi

Yılbaşı gecesi bir süre İstanbul Taksim'de vakit geçiren Metin Oktay Çoban ve arkadaşı, eve gitmek için Galata Kulesi Yüksek Kaldırım Caddesi'nden taksiye binerek taksiciye gidecekleri adresi söylediler. Taksici ise bu güzergah için yolculardan 100 lira ücret istedi. Hatta uyanık taksici eğer bu parayı kabul etmezlerse taksiden inerek başka bir taksiyi tercih edebileceklerini söyledi. Yolcular ise gidecekleri adres için her zaman taksi kullandıklarını ve mesafenin de taksimetrede 50 TL tuttuğunu söylediler. Ancak taksici beğenmezseniz başka bir taksiye binebilirsiniz deyince yolcular taksiciyi cep telefonu ile çekmeye başladılar. Bunun üzerine fırsatçı taksici yolculara "iyi yaptınız, çok güzel yaptınız, yapacak bir şey yok o zaman' diyerek yolcular için taksimetre açtı.