İstanbul Büyükşehir Belediyesi, toplu taşıma kartı olan İstanbulkart’ ın her geçen gün yeni bir özellik kazanmasını sağlayan bir hizmet sunumu gerçekleştiriyor. İstanbulluların her gün sürekli toplu taşıma araçlarında kullandıkları İstanbulkart, artık mobil uygulaması aracılığıyla QR kod okutarak akıllı cihazlarla da kullanılabiliyor. İstanbulkart mobil uygulaması, aynı zamanda yükleme yapabileceğiniz ve istediğiniz zaman bakiyenizi öğrenebileceğiniz çeşitli yönetim özelliklerini de hizmete sunuyor.

İstanbulkart mobil uygulamanın bu özelliklerinin tanıtımı ve daha fazla kişi tarafından kullanılmasını sağlamak amacıyla bir kampanya sürdürülüyor. 15 Mayıs tarihine kadar, ilk defa İstanbulkart mobil uygulamaya giriş yapan herkes, İstanbulkartla ilk geçiş ücretlerini iade olarak alıyorlar. Bu ücretsiz geçiş hakkını kazanabilmek için, ilk defa mobil uygulamaya girmek ve QR kod aracılığıyla bir toplu taşıma aracında geçiş yapmak gerekiyor.

Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz! Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz!

İstanbulkart Mobil Kullan, Geçiş Ücretin Bedava olsun

Teknolojinin yaşamlarımıza sürekli olarak dahil ettiği yenilikler, yaşam standartlarının sürekli değişmesine yol açıyor. Daha önce İstanbulkart kullanıcıları, sadece bakiyelerini öğrenmek için bile şehrin her yerinde olmayan çeşitli cihazlara ulaşmak zorunda kalıyordu. Karta yükleme yapma noktaları konusunda yaşana sıkıntılar nedeniyle, kart yüklemeleri ciddi sıkıntılar oluşturuyordu. Ancak İstanbulkart mobil uygulamanın devreye alınması, yükleme yapma, bakiye görme ve hatta geçişler sırasında QR kod kullanma gibi çeşitli avantajları kullanıcıya sunmaya başladı.

İstanbulkart mobil uygulamasının daha yaygın bir şekilde kullanılmasını sağlamak amacıyla, birde kampanya başlatıldı. Kampanya 15 Mayıs tarihine kadar, ilk defa mobil uygulamaya giriş yapan herkese, bir geçişlerini QR kod kullanarak yaptıklarında ücret iadesi gerçekleştiriyor. Bu sayede ücretsiz tek

geçiş hakkı kazanılmış oluyor.

İstanbulkart Mobil Uygulamayı kullan, Ücretsiz 1 Geçiş Hakkı Kazan Kampanyası

Kampanyayla bir geçiş ücreti olarak 7,67 TL’ ye kadar iade gerçekleşiyor. Farklı toplu taşıma hatlarında değişen fiyatlar baz alındığında, tek geçiş normal ücreti iade edilecek şekilde bir çözüm geliştirilmiş. Metrobüs, metro, şehir hatları vapurları ve tüm otobüslerde QR kod ile geçiş yaptığınızda, 7,67 TL’ ye kadar iade gerçekleşiyor. Kampanyanın avantajlarından faydalanabilmeniz için son tarih, 15 Mayıs 2022. İstanbulkart ile ilgili sürekli yeni kampanyalar yapılıyor ve yeni özellikleri tanıtılıyor.