İcralık daireler ya da konutla olarak tanımlanan gayrimenkuller, İcra Daireleri tarafından yükümlüklerin yerine gelmemesi nedeniyle el konulan gayrimenkullerdir. Bu gayrimenkullerin İcra Daireleri tarafından satışı, ilan yoluyla duyurulduktan sonra, ihale sistemiyle yapılır. İcra Daireleri tarafından satışa sunulan konutlar için, bilirkişiler, gayrimenkulün bulunduğu bölgeye göre bir rayiç bedel belirler. İhalede bu rayiç bedelin % 50’sinden daha yüksek teklif gelmediğinde, ihale otomatik olarak sonlanır. 10 gün sonra yeniden ihaleye çıkarılır. Bu sebeple genelde dairelerin Muhammen Bedeli, ( İlk Satış Bedeli ) Rayiç Bedelin % 50’sinden biraz fazla olarak belirlenir.

İcralık Daireler Nasıl Alınır?

İcra Dairelerinin açtığı tüm satış ilanları, şartları ve özellikleri ilan.gov.tr aracılığıyla takip edilebilir. Ayrıca ilgilendiğiniz gayrimenkulle ilgili ihale tarihi ve yeri gibi öğrenmek istediğiniz tüm ayrıntılar da, ilan içerisinde aktarılır.

Bununla birlikte E-devlet sistemi entegrasyonuyla UYAP sisteminde bulunan e-satış sistemine entegrasyon sağlayabilirsiniz. Burada ihaleye konu tüm gayrimenkulleri takip edebilir, fotoğraf ve özelliklerini görebilir, online ihale yoluyla ihaleye katılabilirsiniz. İcralık daireler, muadillerine göre yaklaşık % 40 oranında daha düşük fiyatlarla satışa sunulurlar. Dolayısıyla iyi bir ihale sonucu, çok karlı daireler satın alabilirsiniz.

Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz! Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz!

İstanbul Fatih’te Daire 420.000 TL

İstanbul Fatih ilçesinde bulunan dairenin muhammen bedeli 420.000 TL olarak belirlenmiş. İhaleye katılabilmeniz için muhammen bedelin %20’si olan 84.000 TL teminatı yatırmanız gerekiyor. Daire 60 metrekare ve 2 oda bir salon düzenine sahip. Dairenin bulunduğu kat zemin. Bölgede aynı özelliklere sahip daire fiyatları 800-900.000 TL aralığında. Bu daire için yapılacak ihale, 11 Mart saat 11:35’de gerçekleşecek.

İstanbul Kadıköy’de Daire 1.800.000 TL

Kadıköy Fenerbahçe’de bulunan daire, 1.800.000 TL muhammen bedelle satışa sunuluyor. Dairenin İhalesi Anadolu Adalet Sarayı 2. Kat Mezat Salonu’nda gerçekleştirilecek. İhale 22 Mart 2022 tarihinde saat 14:45’te başlayacak. 2 Oda 1 salon özelliklerine sahip olan daire, bulunduğu apartmanın 4. Katında yer alıyor. Bölgede bulunan mudaillerine göre çok uygun bir fiyatla satışa sunuluyor.

İstanbul Pendik’te Daire 900.000 TL

İstanbul Pendik ilçesinde bulunan daire, icra yoluyla satışa çıkarılmış durumda. 900.000 Muhammen bedelle satışa sunulan dairenin, ihalesi 18 Nisan 2022 tarihinde yapılacak. İhaleye katılmak için muhammen bedelin % 20’si nispetinde ( 180.000 TL) teminat yatırılması gerekiyor. Daire 4 katlı bir apartmanın 2. Katında bulunuyor ve 3 oda bir salon oturma düzenine sahip.