Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz

İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB), kent genelinde sağlık yaşam ve spor ile iç içe bir yaşam standardının teşvik edilmesi amacıyla pek çok proje ve kampanya düzenliyor. Bu kampanyalardan birisi de İstanbullulara yürüdükçe toplu taşımada ücretsiz geçiş hakkı kazandıran kampanya oldu. İstanbulkart ücretsiz geçiş kampanyasından tüm İstanbullular yararlanabiliyor. İstanbulkart ücretsiz geçiş kampanyasının koşulları da belli oldu.

İstanbulkart Yürüdükçe Ücretsiz Toplu Taşıma Hakkı Kazandıran Kampanya

İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB), İstanbulluların daha sağlıklı bir yaşam standardına sahip olması için yürüme alışkanlığını teşvik edecek, kampanyalar düzenliyor. İBB tarafından düzenlenen kampanyalardan birisi de İstanbulkart ücretsiz geçiş kampanyası oldu. Bu kampanya kapsamında İstanbullular, “Yürü Be İstanbul” uygulamasını kullanarak, yürüdükçe toplu taşımada ücretsiz geçiş hakkı kazanıyor.

İBB tarafından gerçekleştirilen İstanbulkart kampanyasından yararlanabilmek için İstanbulluların, cihazlarına “Yürü Be İstanbul” uygulamasını indirmeleri gerekiyor. İBB Yürü Be İstanbul uygulamasını kullanarak, yürüyüş yapan İstanbullar, toplu taşımada ücretsiz geçiş hakkı kazanıyor.

Yürü Be İstanbul Uygulaması Nedir?

Yürü Be İstanbul isimli uygulama İBB tarafından kullanıma sunulmuş olan bir mobil uygulamadır. Bu uygulama üzerinde İstanbullulara çeşitli yürüme ve spor odaklı görevler veriliyor. Kullanıcılarda bu görevleri yaptıkça puan biriktiriyor ve uygulama mağazasından yüzlerce farklı hediyeden birisini ücretsiz bir şekilde alabilme şansına sahip olabiliyor.

İBB’nin “Yürü Be İstanbul” isimli uygulamasında yer alan görevlerden birisi de “Var Mısın 50.000 Adım?” isimli görevdir. Bu görev kapsamında İstanbulluların 1 hafta içerisinde uygulamayı kullanarak tam 50.000 adım atmaları gerekiyor. Bu şekilde görevi tamamlayan İstanbulkart sahiplerine toplu taşımada kullanabilecekleri 1 adet ücretsiz geçiş hakkı hediye ediliyor. Kampanya kapsamında görevi tamamlayan her hafta ilk 1.000 kişiden birisi olunması gerekiyor. Bu şekilde İstanbul genelinde toplu taşıma araçlarında ücretsiz şekilde yolculuk yapılabilmektedir.

Kampanya kapsamında hak kazanılan ücretsiz toplu taşıma geçişi için ödeme İstanbulkart’a talimat olarak yüklenir. İstanbulkart sahibinin söz konusu ücretsiz geçiş ücretinden yararlanabilmesi için gerekli olan talimatın tamamlanması amacıyla İstanbulkart yükleme veya ödeme noktalarına kartlarını okutmaları gerekiyor. Böylelikle İstanbul’da yapacakları vapur, metrobüs, otobüs, metro ve finiküler gibi toplu taşıma araçlarındaki ilk geçişlerini ücretsiz bir şekilde yapabiliyor.