Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak! Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin(İBB) toplu taşıma altyapısındaki dijitalleşme hareketi tüm hızıyla devam ediyor. İBB, İstanbulkart sistemini tümüyle dijitale taşıyarak, İstanbullulara işlemlerini daha kolay ve daha sorunsuz bir şekilde yapabilmelerine yardımcı oluyor. Ayrıca İstanbullular, İstanbulkart’ı dijital olarak kullandıkça ücretsiz geçiş haklarından yararlanabiliyor. İBB, şimdi de İstanbullulara, İstanbulkart QR ile ödeme sistemini kullanmaları durumunda ücretsiz geçiş hakkı kazandırıyor.

Tüm Toplu Taşıma Araçlarında QR ile Ödeme Altyapısı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB), 2022’de tüm İstanbul genelinde dijitalleşme çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Özellikle çok uzun yıllardır defalarca sistem değişikliğine giden ve hatta adı bile birkaç defa değişen İstanbulkart sistemini oturtmak ve modern dünyaya uygun hale getirebilmek için çeşitli çalışmalar gerçekleştirmeye devam ediyor. Bu çalışmalardan birisi de İstanbullulara toplu taşıma kullanımlarında büyük rahatlık getirecek olan QR kod ile ödeme sistemidir. Bu sistemin İstanbulkart mobil uygulaması ile entegrasyonunun başarılı bir şekilde sağlanmasıyla birlikte İstanbullular, toplu taşımada QR kod ile ödeme rahatlığından faydalanmaya başladı.

Üstelik İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından İstanbulkart mobil uygulamasının ve tabii ki QR kod ile ödeme sisteminin daha da yaygınlaştırılmasını sağlamak üzere çeşitli kampanyalar düzenleniyor. Düzenlenen bu kampanyalar kapsamında İstanbullular çok daha rahat bir şekilde ödeme işlemlerini gerçekleştirebildiği gibi İstanbulkart bakiye yükleme ve bakiye sorgulama gibi diğer tüm işlemlerini de yine İstanbulkart uygulaması üzerinden rahatlıkla yapabilme şansını yakalıyor.

İstanbulkart Mobil’i İlk defa Kullananlar Ücretsiz Geçiş Hakkı Kazanıyor

İstanbulkart Mobil uygulamasının kullanımının yaygınlaştırılması amacıyla düzenlenen kampanyalardan bir tanesi de QR kod ile geçiş sistemidir. Bu sistem çerçevesinde İstanbullular, daha önce İstanbulkart Mobil uygulamasını cihazına indirip, hesabına girerek kullanmamış olmaları halinde kampanyadan faydalanabiliyor. Kampanya kapsamında İstanbullular İstanbulkart Mobil uygulamasını indirip, hesaplarına giriş yapabiliyor. Böylelikle kampanya koşullarını tamamlıyor ve İstanbul’daki tüm toplu taşıma araçlarında geçerli olacak ücretsiz geçiş hakkını kazanıyor.

Kampanya kapsamında QR kod ile ücretsiz geçiş hakkı İstanbulkart dijital karta yüklenmektedir. Yükleme talimat olarak iletildiğinden yüklemenin tamamlanması için ödeme noktalarına veya yükleme noktalarına okutulması gerekebilir.