İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB), 2022 yılında toplu taşımayı ücretsiz olarak kullanma imkanı kazandıran, İstanbulkart kampanyaları düzenliyor. İBB’nin duyurduğu yeni İstanbulkart kampanyası ile birlikte milyonlarca İstanbullu, toplu taşımada ücretsiz geçiş yapabiliyor. İBB’nin İstanbulkart Mobil uygulaması için gerçekleştirdiği İstanbulkart QR ile ücretsiz geçiş kampanyasının detayları belli oldu. İşte İstanbulluları ilgilendiren ücretsiz toplu taşıma kampanyasının tüm merak edilenleri!

Herkesin Dört Gözle Beklediği Kara Kış Kapıda! Türkiye 'İzlanda Soğukları'nın Etkisi Altına Giriyor Herkesin Dört Gözle Beklediği Kara Kış Kapıda! Türkiye 'İzlanda Soğukları'nın Etkisi Altına Giriyor

İstanbul’da Ücretsiz Toplu Taşıma

İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB), sosyal devlet politikası kapsamında İstanbullulara, çeşitli fırsatlar sunmaya devam ediyor. Büyükşehir belediyesi tarafından gerçekleştirilen yeni İstanbulkart kampanyası sayesinde İstanbullular, bir defaya mahsus toplu taşımayı ücretsiz olarak kullanabiliyor. Yeni İstanbulkart kampanyaları ile İstanbul’da toplu taşımayı ücretsiz olarak kullanabilme imkanına sahip olunabiliyor.

İstanbullular, İBB iştiraki Belbim tarafından düzenlenen yeni kampanya kapsamında İstanbulkart Mobil uygulamasını kullanarak, toplu taşımada ücretsiz geçiş yapabiliyor. İBB, İstanbulluların uzun yıllardır İstanbulkart yetersiz bakiye ve İstanbulkart bakiye yükleme konusunda yaşadığı sorunları çözmek için altyapısını modernize ediyor. Böylelikle İstanbulkart fiziki olarak yanında olmadığı zamanda İstanbullular, İstanbulkart Mobil uygulamasındaki “QR Kod ile Öde” altyapısını kullanarak, toplu taşıma araçlarına binebiliyor.

İstanbulkart QR Kod ile Ücretsiz Geçiş Kampanyası

İstanbulkart Mobil uygulamasında bulunan “QR Kod ile Ödeme” sistemini ilk defa kullanacak olan İstanbullular, ilk geçişlerini iade olarak alabiliyor. Kampanya kapsamında İstanbulkart Mobil uygulamasını cihazına indiren ve ilk defa toplu taşıma araçlarında “İstanbulkart     QR Kod ile Öde” altyapısını kullananlar, geçiş ücretini iade alıyor. Böylelikle toplu taşımada 1 defa ücretsiz geçiş hakkı kazanmış oluyor.

İstanbulkart Mobil uygulamasında yer alan “QR Kod ile Ödeme” sistemini kullanan İstanbullular, otobüs, metro, metrobüs ve şehir hatları seferlerinde bu kampanyadan yararlanabiliyor. Kampanya kapsamında gerçekleştirilecek QR kod ile ödemedeki iade tutarı ise 1 adet geçiş ücreti tutarı kadardır. Söz konusu iade otomatik olarak İstanbulkart Mobil dijital karta aktarılmaktadır. Böylelikle İstanbullular, tüm toplu taşıma araçlarında yapacakları ilk QR kod ile geçişlerinde herhangi bir ücret ödemeden bedava toplu taşımayı kullanabiliyor. İstanbulkart kullanımının yaygınlaştırılması amacıyla İBB tarafından daha pek çok güncel İstanbulkart kampanyaları da düzenlenmeye devam ediyor.