İstanbullular, sevgililer gününde toplu taşımada ücretsiz geçiş yapabiliyor. İstanbulkart sahipleri 14 Şubat Sevgililer Günü kampanyası kapsamında toplu taşımadaki ilk geçişlerinde ücret ödemiyor. İstanbulkart ücretsiz geçiş kampanyası kapsamında 14 Şubat’ta ilk QR kod ödemesinde ücret ödenmiyor.

İstanbulkart Sevgililer Günü QR Ödeme Kampanyası

İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB) 2022 yılında İstanbulkart mobil uygulamasının kullanımını yaygınlaştıracak kampanyalar düzenliyor. Bu kampanyalar kapsamında İstanbullular, toplu taşımada ücretsiz geçiş hakkından faydalanabiliyor. İstanbulkart’ın 14 Şubat Sevgililer Günü için düzenlediği ücretsiz geçiş kampanyası bulunuyor. Kampanya kapsamında 14 Şubat’ta toplu taşıma araçlarında İstanbulkart Mobil’de QR Kod ile ödeme yapan İstanbullular, ilk geçişlerini ücretsiz olarak yapabiliyor.

İstanbulkart Mobil ile Ücretsiz Geçiş Fırsatı

14 Şubat sevgililer gününde İstanbullular, toplu taşıma araçlarında ilk geçişlerini ücretsiz olarak yapabiliyor. İstanbulkart 14 Şubat kampanyasından sadece dijital İstanbulkart sahipleri faydalanabilecek. Kampanya kapsamında 14.02.2022 tarihinde İstanbulkart Mobil uygulamasındaki QR ile öde sistemi kullanılarak, yapılacak ilk geçiş yer almaktadır.

İstanbulkart’ın 14.02.2022’de saat 00.01’den 23.59’a kadar geçerli olacak kampanyası kapsamında geçişinizi QR kod ödeme ile yapmanız gerekiyor. İstanbulkart Mobil’den 14.02.2022 tarihinde gün boyunca ulaşımda ilk QR kod ile geçiş için iade gerçekleştirilecek. Kampanya kapsamında iade edilen geçiş tutarı, otomatik olarak QR ödemesi yapılan dijital İstanbulkart’a yüklenecektir.
Kampanya kapsamında her dijital İstanbulkart sahibi sadece 1 defa ücretsiz geçiş hakkına sahip olacaktır. Ayrıca kampanya çerçevesinde ücretsiz geçiş ile iade edilen bakiye en fazla 5.48 TL olacaktır.

Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız! Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız!

İstanbulkart Sevgililer Günü Kampanyası Nerelerde Geçerli?

İstanbulkart sevgililer günü kampanyası İstanbulkart Mobil’de QR kod ile ödeme işlemlerinde geçerlidir. Ayrıca 14.02.2022 tarihindeki ilk QR kod ile ödemede ücretsiz geçiş hakkı bulunmaktadır. Sevgililer gününde QR kod ile öde ücretsiz geçiş yap kampanyasından metrobüs, metro, şehir hatları ve otobüs geçerli ödeme noktalarında faydalanabilirsiniz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB) yönetiminde olan tüm şehir için toplu taşıma araçlarında bu kampanyadan faydalanabilirsiniz. Sistemsel olarak tüm toplu taşıma araçları QR kod ile ödeme sistemine entegre edilmiştir. Böylelikle 14 Şubat’ta yapacağınız ilk QR kod ile geçişinizi ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz.