İstanbul Büyükşehir Belediyesi toplu taşıma sisteminde kullanılan İstanbulkart, milyonlarca İstanbullu tarafından kullanılıyor. Kartın bu büyük kullanım potansiyeli, sadece bir toplu taşımam geçiş kartı olarak kullanılmasından çok daha işlevsel olmasına yönelik fikrin gelişmesine de sebep oldu. Geçtiğimiz Mart ayından bu yana eklenen bir özellik sayesinde, artık kartsız geçiş yapılabilecek QR kod kullanımıyla geçiş özelliği de alt yapıya eklenmiş durumda.

QR kodla geçiş sisteminin tanıtımı amacıyla Mart ile Mayıs ayları arasında QR kod ile ilk geçişini yapan İstanbullulara bir ücretsiz geçiş kampanyası da gerçekleştirildi. Cep telefonuna indirilen mobil uygulama aracılığıyla, QR Kod ile geçiş sistemini şu anda milyonlarca İstanbullu kullanıyor.

İstanbulkart Bir Geçiş Kartı Olmaktan Çok Öte Özelliklere Sahip

İstanbulkart sürekli olarak eklenen özelliklerle, İstanbul içerisinde her alanda kullanılan ve çeşitli avantajlar sağlayan bir alt yapıya sahip.18 milyon İstanbulkart kullanıcısı şehir genelinde ve hatta yapılan çeşitli anlaşmalarla Türkiye genelinde anlaşmalı iş yerlerinin de dahil 10.000’ den fazla nokta da ödeme yapılabilen bir kart haline dönüştü.

İstanbul içerisinde yapılan çeşitli anlaşmalarla, kafe harcamalarından, market harcamalarına kadar çeşitli iş yerlerinde avantajlı ödeme kartı olarak da İstanbulkart kullanılabiliyor. Ödeme kartı olmasının yanında çeşitli indirimler ve özel avantajlar da, İstanbulluların hizmetine sürekli olarak sunulmaya devam ediliyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbulkartın işlevsel ve yaşamın her alanında kullanılan bir kart olması için çaba gösterdiği özel bir yaklaşımı bulunuyor.

İstanbulkart ile Artık Faizsiz Kredi Kullanılabiliyor

İstanbulkart mobil uygulaması aracılığıyla sunulan yeni hizmet, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından duyuruldu. Fiba Banka ile yapılan protokole paralel olarak, mobil uygulama aracılığıyla Dijital İstanbulkart sahipleri, doğrudan başvurabildikleri 2.500 TL krediden faizsiz bir şekilde faydalanabiliyorlar.

Kredi Bakiye olarak istanbulkarta yükleniyor ve İstanbulkartın geçtiği her yerde ödeme yapmak için kullanılabiliyor. En uzun 36 ay vade seçeneği sunan bu kredi, faizsiz olma özelliğiyle de öne çıkıyor. İstanbulkart Mobil uygulama üzerinden yapılan başvurular, süratle incelenerek onaylanıyor ve bakiye hemen İstanbulkart hesabınıza geçiriliyor. Ülkemizde bu alanda hizmet sunan İstanbulkart, yakında daha gelişmiş özelliklerle hizmet sunmaya devam edecek.

Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız! Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız!