İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB), İstanbulkart’ın günlük yaşantıda daha aktif kullanılan bir araç haline gelmesini hedefliyor. Bu doğrultuda önemli işbirliklerine imza atıyor. İBB tarafından duyurulan yeni İstanbulkart kampanyası, İstanbullulara faizsiz dijital bakiye kullanım imkanı sunuyor. İstanbul faizsiz 2.500 TL dijital bakiye kampanyasının tüm detayları açıklandı. İşte İstanbulkart faizsiz 2.500 TL kampanyasının detayları!

Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak! Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak!

İstanbulkart’tan Faizsiz 2.500 TL Kampanyası

İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB) tarafından düzenlenen yeni İstanbulkart kampanyasıyla birlikte İstanbullular 2.500 TL’ye kadar faizsiz dijital bakiye kullanım imkanından yararlanabiliyor. İBB’nin Fibabanka aracılığıyla sunduğu dijital bakiye kampanyasından tüm İstanbulkart Mobil uygulaması kullanıcıları yararlanabilmektedir.

İstanbulkart Mobil uygulamasını kullanan İstanbullular, 500 TL ile 2.500 TL arasındaki ihtiyaçları için faizsiz dijital bakiye kampanyasından yararlanabiliyor. Ayrıca İstanbullular için yine İstanbulkart Mobil uygulamasında dijital bakiye için 2.501 TL’den 5.000 TL’ye kadar limitte 24 ay vade ve avantajlı faiz oranı seçenekleri sunuluyor.

Kampanya kapsamında İstanbulkart Mobil faizsiz dijital bakiye başvuru işlemleri İBB iştiraki Belbim’in dijital kanalları üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Yapılan başvurular Fibabanka tarafından değerlendirmeye alınarak, onaylandığında kredi bakiyesi otomatik olarak İstanbulkart dijital karta yüklemesi gerçekleştirilmektedir. Dijital kart ve İstanbulkart limitleri İBB tarafından aylık olarak güncellenmektedir. Bu kapsamda söz konusu kampanyadan yararlanabilmek için her İstanbulkart sahibi sadece her ay sadece bir defa ve en fazla 5.000 TL’ye kadar kredi limiti için başvuru gerçekleştirebilmektedir.

Dijital Bakiye Nerelerde Kullanılır?

İstanbullular, dilerlerse İstanbulkart Mobil uygulamasındaki dijital bakiyelerini “para transfer” desteğinden yararlanarak İstanbulkart’larına aktarabilmektedir. Bu sayede 2022 yılında İstanbulkart ile ödeme gerçekleştirilebilen tüm İBB anlaşmalı mağaza ve firmalardan yapılacak alışverişlerde kullanılabilmesi mümkündür. Bu çerçevede İstanbulkart sahipleri kampanya kapsamında dijital bakiyesinin transferini İstanbulkart’ına yaptığında A101, BİM, CarrefourSA, Migros ve Şok marketlerde yapacakları alışverişlerde kullanabilmektedir.

Bununla birlikte İstanbulkart geçerli olan tüm Türkiye İş Bankası POS cihazlarının bulunduğu işyerleri, Multinet ödeme noktaları ve Getir gibi kuruluşlarda kullanılabilmektedir. Ayrıca İBB iştirakleri olan Halk Bakkal, BiTaksi, Beltur,iTaksi, Hamidiye ve İBB Sosyal Tesisleri ile birlikte İspark noktalarında kullanılabilmesi mümkündür. Bu kuruluşlarda yapılacak ödemeler İstanbulkart üzerinden gerçekleştirilebilir.