Bankalar, toplu taşımaya gelen zamlar sonucunda, bütçelerde oluşan ağır yükün hafifletilmesine yönelik her geçen gün yeni bir kampanya ortaya koyuyor. Akbank’ın hazırladığı son kampanyayla, Akbank kredi kartı veya banka kartı sahibi olan bireysel müşteriler, İstanbulkart yüklemesi yaparak 30 TL chip-para kazanabiliyor. Ödülü kazanabilmek için Akbank mobil uygulaması veya internet bankacılığını kullanarak 75 TL ve üzeri yükleme yapmanız yeterli oluyor. Kampanya 4 Mart 2022 tarihine kadar sürüyor.

1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek! 1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek!

Akbank İstanbulkart 30 TL Kampanyası Özellikleri

Kampanyadan faydalanabilmek için önce mutlaka katılım gerçekleştirmeniz gerekiyor. Bunun için Akbank Mobil uygulamasında bulunan “Kampanyalarımız” menüsü altında kampanyanın bulunarak “Katıl” butonuna tıklanması gerekiyor. Katılım gerçekleştirildikten sonra, “Hesaplar ve Kartlar” menüsü altındaki “Tümü” butonu işaretlenmeli. Ardından açılan sayfada “ “İstanbulkart eklemek istiyorum” seçeneğini işaretleyerek İstanbulkartı’nızı eklemeniz gerekiyor.
Bu aşamadan sonra “Bakiye yüklemek istiyorum” seçeneğini işaretleyerek 75 TL ve üzeri tek seferde yükleme yapmanız gerekiyor. 4 Mart 2022 tarihine kadar yükleme koşulunu yerine getirdiğinizde, 30 TL Chip-para kazanma şansı yakalıyorsunuz. Kazanılan chip-para ödülü, 5 ile 12 Mart arasında kredi kartı ya da banka kartınıza yükleniyor. Ödülün kazanılması için mutlaka aktif durumda bir kredi kartı veya banka debit kartınızın olması gerekiyor.

Mobil uygulama aracılığıyla daha önce verilmiş, otomatik yükleme talimatları kampanya kapsamı dışında tutuluyor. Kampanyaya sadece bireysel kredi ve banka kartı sahipleriyle birlikte, şahıs şirketi sahipleri katılabiliyor. Tüzel kişiliklere ait ticari kartlar kampanyadan faydalanamıyor. Bireysel ve şahıs firmasına ait Axess ve Wings kredi kartları ile birlikte, banka kartları kampanyaya katılabiliyor.

Müşteri bazında oluşturulan kampanyadan her müşteri bir defa faydalanabiliyor. Kampanyaya katılım işlemi yapılmadan önce, talimatla yüklenmiş ya da manuel yüklenmiş bakiyeler, kampanya kapsamı dışında tutuluyor. Kampanyaya katılım sağlamadan yükleme yapılması halinde, bu yüklemelerde kampanya kapsamı dışında tutuluyor. Kampanyaya katılmak için Akbank Axess, Wings kredi kartı ya da Akbank banka kartınızın bulunması gerekiyor. Yüklemelerin mobil uygulama üzerinden gerçekleştirilmesi gerekiyor. Mobil uygulama üzerinden 75 TL ve üzeri İstanbulkart bakiye yüklemesini 4 Mart 2022 tarihine kadar yaptığınızda, 30 TL chip-para kazanıyorsunuz.