Sağlıklı bir yaşamın ön koşullarından biri hareketli bir yaşam tarzına sahip olmaktır. Örneğin her gün yapılan yürüyüşlerin sağladığı faydalar arasında, yaşam kalitesinin artmasının yanında sağlıklı ve dayanıklı bir vücut ve devamında kaliteli bir ömür bulunuyor. İstanbul’un toplu taşıma kartlı geçiş sistemlerinde kullanılan İstanbulkart, sadece bir toplu taşıma kartı olmaktan çıkan bir alt yapı çalışmasını iddialı bir şekilde sürdürüyor.

Bu çerçevede yapılan çeşitli anlaşmalar, şehrin çeşitli bölgelerinde ve farklı birçok hizmet için İstanbulkartın kullanılmasını sağladı. Bu sayede alışverişten, yolculuğa birçok alanda kullanılan bir kart olma yolunda süratle ilerliyor. Aynı zamanda hazırlanan yeni bir kampanyayla, İstanbulkart sahipleri hem ödüller kazanıyor, hem de sağlıklı bir yaşamın kapılarını aralıyor. Yürü be İstanbul Kampanyasıyla ilgili ayrıntıları içeriğimizin devamından inceleyebilirsiniz.

İstanbulkart Yürü be İstanbul Kampanyası Özellikleri

İstanbulkart için hazırlanan Yürü be İstanbul uygulaması, İstanbul’un yürüyerek gezildiğinde çok daha güzel bir şehir olduğunu fark etmemizi sağlayacak bir adım. Hazırlanan uygulamanın adı Yürü be İstanbul. Uygulamayı akıllı cihazına indiren İstanbulkart sahipleri, Var mısın 50.000 Adım? Görevini alarak, bir haftada 50.000 adım yürüdüğünde çeşitli ödüller kazanıyor. 50.000 Adımı ilk tamamlayan 1.000 kişi doğrudan BELBİM’den ücretsiz bir geçiş hakkı kazanıyor. Var olan diğer ödüller içinde çekiliş hakkı kazanan bu kişiler dışında, 50.000 adımı tamamlayan herkes bir şeyler kazanıyor. Yürüme alışkanlığının geliştirilmesine yönelik kampanya, İstanbullardan büyük ilgi görmüş durumda.

1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek! 1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek!

Çeşitli bahanelerle yürüyüşü erteleyen ihmal eden büyük bir kesim bulunuyor. Dolayısıyla İstanbulkart tarafından başlatılan bu kampanyayla, bu durumu hatırlayan birçok kişi, ödül bahanesiyle ciddi mesafeler yürümeye başlamış durumda. Aynı zamanda yürümeye de alıştıran bu güzel kampanya için, İstanbul Büyükşehir Belediyesi birçok olumlu geri dönüşüm almış durumda.

Bireysel ve toplumsal sağlık açısından, yürümek yapılabilecek en basit ve etkisi çok büyük bir sağlıklı yaşam davranışı. Ulaştığımız konfor seviyesi ve yeni yaşam standartları, giderek daha az hareket ettiğimiz bir dünyanın kapılarını süratle aralıyor. Her bahaneyle yapılacak basit yürüyüşler bile, hasret kaldığımız spor haline dönüşmüş durumda. Dolayısıyla bu türlü kampanyaların hızla yararlı etkiler oluşturmasına ihtiyacımız var.