İstanbul Büyükşehir Belediyesi toplu taşıma araçları için kullandığı İstanbulkart geçiş sisteminin özelliklerini her geçen gün daha fazla arttırıyor. Milyonlarca İstanbullunun her gün milyonlarca defa kullandığı İstanbulkart, sadece geçiş sisteminde kullanılan bir karttan daha verimli bir ödeme kartına dönüşüyor. Daha önce bakiye öğrenme, bakiye yükleme ve mobil geçiş sistemi olarak kullanılamayan İstanbulkart, artık İstanbulkart mobil uygulaması aracığıyla çok daha kullanışlı hale geldi. İsteyenler cep telefonlarına İstanbulkart mobil uygulamasını indirerek, QR kod ile tüm toplu taşıma araçlarından geçiş yapabiliyor. Üstelik İstanbulkart mobil uygulamasının daha fazla kişi tarafından kullanılmasını sağlamak amacıyla bir kampanya sürüyor. Kampanya da mobil uygulamaya ilk defa giren İstanbulkart sahipleri, bir geçiş ücretini iade olarak alıyor.

Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak! Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak!

İstanbulkart Mobil Uygulamayı İndir, Geçiş Ücretin Ücretsiz Olsun Kampanyası

İstanbulkart mobil uygulamasını telefonuna indirerek giriş yapan her kullanıcı, QR kod ile geçiş yaptığı ilk geçiş ücretini iade olarak geri alıyor. Böylece ilk geçiş ücretsiz oluyor. Toplu taşımada değişen fiyatlar bulunması nedeniyle, tek geçiş ücreti olarak 7,67 TL belirlenmiş. Dolayısıyla QR kod ile yaptığınız ilk geçişten, 7,67 TL’ ye kadar iade alabiliyorsunuz. Geçişlerinizi Metro, Metrobüs, şehir hatları vapurları ve tüm otobüslerde kullanabiliyorsunuz. Geçiş gerçekleştikten sonra iade yüklemesi kısa süre içerisinde yapılıyor. Sistemsel gecikmeler olması durumunda bile aynı gün içerisinde iade gerçekleşiyor.

Kampanyadan Kimler Faydalanabiliyor?

İstanbulkart mobil uygulamasına daha önce giriş yapmış kart sahipleri kampanyadan faydalanamıyor. İstanbulkart mobil uygulamasını yeni indiren ve ilk defa giriş yaparak kartını kaydeden tüm kullanıcılar kampanyadan faydalanabiliyor. İstanbulkart mobil uygulaması aracılığıyla, istediğiniz zaman kart yüklemesi, bakiye öğrenme gibi işlemleri süratle yapabiliyorsunuz. Yanı sıra QR kod kullanarak, tüm toplu taşıma araçlarından, kartınıza gerek olmadan geçiş yapabiliyorsunuz.

Cep telefonlarının ne denli yaygınlaştığı düşünüldüğünde, İstanbulkart’ ın dijital hale gelmesi çok işlevsel bir hamle oldu. Yanı sıra İstanbulkart, şehir genelinde pek çok ödeme noktasında, ödeme aracı olarak da kullanılabiliyor. Üstelik sürekli hazırlanan kampanyalarla, avantajlı ödemeler yapabiliyorsunuz. Birçok ödeme noktasında çok çeşitli indirimlerden faydalanabiliyorsunuz. İstanbulkart’ ın verimli ve işlevsel bir araç haline gelmesi için, sürekli yeni çalışmalar yapılıyor ve özellikler kazandırılıyor.