İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ nin toplu taşıma sisteminde geçerli olan İstanbulkart, her gün milyonlarca kişi tarafından kullanılan ve bu anlamda yüksek potansiyeli olan bir kullanım aracı. Bu durumu göz önünde bulunduran İBB tarafından İstanbulkart’ ın, çok daha işlevsel bir araç haline gelmesi için sürekli olarak çalışmaları sürüyor. Öyle ki İstanbulkart, İstanbulluların daha sağlıklı bir yaşam sürdürmesi için bile yeni bir proje geliştirmiş durumda.

Yürü Be İstanbul! Kampanyası

İBB tarafından hazırlanan yeni proje kapsamında, cep telefonunuza indirebildiğiniz Yürü Be İstanbul! Uygulaması sayesinde, her hafta bir geçiş hakkını ücretsiz olarak kazanabiliyorsunuz. Her hafta uygulamayı açık bırakarak attığınız 50.000 adım sayesinde, ücretsiz geçiş hakkı kazanan ilk 1.000 kişi arasında olabilirsiniz. Uygulama sayesinde, İstanbulluların daha fazla yürümesi ve daha sağlıklı bir yaşam için yeni bir şeyler yapmasını hedefliyor.

Günlük yaşamın dinamizmi içerisinde, ulaşmak istediğimiz yerlere giderken, olabilecek en yakın duraklara kadar, ulaşım araçlarından faydalanıyoruz. Zamanın en önemli unsur olarak karşımıza çıktığı dönemimizde, bu sebeple toplu taşıma araçları yoğun olarak kullanılıyor. Ancak bu durum aynı zamanda hareketlerimizin kısıtlanması ve en kolay aktivite olan yürüyüşlerin bile azalmasına neden oluyor. Obezite başta olmak üzere, birçok kronik sağlık sorunu, hareket kısıtlamasından kaynaklanıyor. İBB İstanbulların daha fazla yürüyerek, daha sağlıklı bir yaşama da adım atmalarını sağlayacak özel bir uygulama geliştirdi.  

PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek! PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek!

Adımlarınızı İstanbulkart Bakiyesine Dönüştürün

Her hafta 50.000 adımı tamamlayan ilk 1.000 kişiye İBB tarafından 1 geçiş hakkı ücretsiz olarak veriliyor. Uygulamanın cep telefonuna indirilmesi ve açık tutulması, her hafta tüm adımlarınızın sayılmasını sağlıyor. Böylece herkes hafta boyunca ne kadar yürüdüğünü de takip edebiliyor. Sağlıklı bir yaşam için ne kadar fazla yürünürse o kadar büyük katkı oluşuyor.
Bu kapsamda birçok İstanbullu, 50.000 adımı tamamlamak için, inmesi gereken duraktan birkaç durak önce inerek yolu yürüyerek tamamlıyor. Bir anlamda daha fazla yürümek ve yürümeye alışmak için, İBB tarafından önemli bir uygulama sürdürülüyor. Yaşamın karmaşası içerisinde yürümeyi bile unuttuğumuz dönemimizde, sağlığımız için yapabileceğimiz en önemli aktivitelerden biri yürümek. Buna karşın giderek daha az yürümemize sebep olan kullanım araçları yaşamlarımızı daha konforlu kılıyor.