İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB), 2022 yılında da İstanbullulara toplu taşımayı ücretsiz kullanabilme fırsatı sunuyor. İBB’nin yeni İstanbulkart kampanyası ile birlikte toplu taşıma geçişlerini QR kodla yapanlar ücretsiz geçiş yapabiliyor. Peki İstanbulkart QR ile ücretsiz geçiş hakkından kimler yararlanır? QR kod ile ücretsiz geçiş kampanyasından nasıl faydalanılır? Sorularının yanıtları haberimizde!

Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi

İstanbulkart QR Kod ile Geçiş

İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB), kent genelinde toplu ulaşımın daha konforlu ve daha pratk hale getirilebilmesi için çeşitli uygulamalar sunmaya devam ediyor. Bu kapsamda İstanbullular, artık İstabulkart Mobil uygulaması ile İstanbulkart’ları yanında olmasa dahi toplu taşımayı kullanabiliyor. Mobil uygulama üzerinden bakiye sorgulama ve bakiye yükleme işlemleri yapılabiliyor. Ayrıca artık İstanbullular, dijital İstanbulkart ile QR kod kullanarak, ödeme yapabiliyor.

İstanbulkart Mobil uygulamasında yer alan QR kod ile geçiş sistemi sayesinde hızlı, kolay ve hijyenik bir şekilde toplu taşıma araçlarında ödeme yapılabiliyor. İstanbulkart Mobil uygulamasını kullanan İstanbullular, ödeme noktalarında uygulamada yer alan QR kod ile ödemesini hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebiliyor.

İstanbulkart’ta QR Kod ile Ücretsiz Geçiş Kampanyası

İBB iştiraki Belbim tarafından yürütülen yeni İstanbulkart kampanyası kapsamında İstanbulular, kent genelinde toplu taşıma araçlarında yapacağı QR kod ile geçişlerinin ilkini ücretsiz olarak gerçekleştirebiliyor. İstanbulkart sahipleri İstanbulkart Mobil uygulamasında dijital İstanbulkart tanımlamasını yaptıktan sonra, toplu taşıma araçlarında ödeme noktasında yer alan “QR Kod” bilgisini okutarak, ödemesini tamamlayabilmektedir.

Yeni kampanya kapsamında İstanbulkart QR kod ile geçiş sistemini ilk defa kullanacak İstanbullular, yer alıyor. İlk defa İstanbulkart QR kod ile ödeme sistemini kullanan İstanbullular, tek seferlik ücretsiz geçiş hakkı kazanmaktadır. Kampanya çerçevesinde İstanbul genelinde metrobüs, metro, otobüs, vapur, Marmaray ve finükiler gibi toplu taşıma araçlarındaki ilk QR kod ile geçiş işlemlerini tamamen ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebilmektedir.

Kampanyadaki toplu taşımada QR kod ile ücretsiz geçiş hakkı, ödeme sistemini ilk defa kullanan İstanbulluların, İstanbulkart’larına otomatik yükleme talimatıyla verilmektedir. Böylelikle İstanbullular, kent içi ulaşımda toplu taşımayı hem daha rahat hem de ücretsiz bir şekilde kullanabiliyor.