O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli

İstanbulkart sahiplerini sevindiren haber geldi. İstanbul’da toplu taşımada İstanbulkart Mobil uygulamasındaki “QR Kod ile Öde” sistemini kullananlar, diğer harcamalarında değerlendirebileceği %20 nakit iade alabiliyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB) tarafından düzenlenen yeni İstanbulkart kampanyasıyla toplu taşımada QR kod ile geçiş yapanlar kazanmaya devam ediyor. İşte İstanbulkart’ın yeni QR Kod ile geçiş kampanyasının detayları!

İstanbulkart’ta QR ile Geçişe %20 İade Kampanyası

İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB) iştiraki Belbim tarafından düzenlenen İstanbulkart kampanyaları, kazandırmaya devam ediyor. İstanbullular, Belbim’in geliştirdiği İstanbulkart Mobil uygulaması üzerinden toplu taşıma geçişlerini daha pratik ve daha hızlı gerçekleştirebiliyor. İstanbulkart Mobil uygulamasında yer alan QR ile geçiş sistemi sayesinde İstanbulkart bakiye yetersizliği veya İstanbulkart’ın yanında olmaması gibi sorunlarla uğraşılmıyor. Ayrıca QR kod ile yapılan ödemelerde İBB’nin birbirinden avantajlı kampanyalarından da yararlanılabiliyor.

Yeni İstanbulkart kampanyası kapsamında İstanbullular, toplu taşımada ödemeyi QR kod ile yaptıklarında tutarın %20’si kadarını nakit iade olarak alabiliyor. Kampanya kapsamında kazanılan nakit iade tutarı İstanbul genelinde ulaşım harici tüm işlemlerde kullanılabiliyor.

İstanbulkart QR ile Geçişte Nakit İade Kampanyası Koşulları

İstanbulkart kampanyası 1.06.2022 ile 30.06.2022 tarihleri arasında geçerlidir. Kampanya döneminde İstanbulkart Mobil uygulamasındaki dijital kartı özelliği üzerinden QR kod ile geçiş yapan İstanbulkart sahipleri, fiziki İstanbulkart’ıyla yapacağı ulaşım harici ödemelerinde geçerli %20 nakit iade alabiliyor.
Kampanya kapsamında kazanılan %20 nakit iade bakiyesi fiziki İstanbulkart ile ulaşım, Beltur, Beltur Plaj, Hamidiye otomatları ve İBB tuvalet kuruluşlarının haricindeki tüm işlemlerde kullanılabilmektedir.

Her İstanbulkart sahibi kampanya döneminde en fazla 40 TL tutarında nakit iade kazanabilmektedir. Ayrıca kampanya kapsamında talimat olarak yüklenen nakit iade tutarının fiziki İstanbulkart’a yüklemesinin tamamlanabilmesi için mutlaka İstanbulkart yükleme noktaları veya ödeme noktaları aracılığıyla okutulması gerekiyor. Böylelikle nakit iade tutarının fiziki İstanbulkart’a yüklenmesi sağlanabilmektedir. Ayrıca kampanyadan İstanbulkart sahipleri sadece 1 kartı için yararlanabilmektedir. Belirtilen kullanım harici alanların dışında tüm İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan kuruluşlarda İstanbulkart ile gerçekleştirilecek tüm ödemelerde kullanılabilmesi mümkündür. İstanbulluların, İstanbulkart Mobil uygulaması üzerinde kişiselleştirme işlemlerini de tamamlamış olmaları gerekiyor.