İstanbullular için toplu taşımada ücretsiz geçiş fırsatı sunan kampanya duyuruldu. İstanbulkart kampanyasından yararlanan tüm İstanbullular, toplu taşıma araçlarında ücretsiz geçiş yapabiliyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB) sağlıklı yaşamı teşvik etmek için İstanbulkart sahiplerine özel yeni bir kampanya açıkladı. İşte 1 defa ücretsiz geçiş hakkı kazandıran İstanbulkart kampanyasının detayları!

İBB Yürü Be İstanbul Uygulaması

İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB), daha sağlıklı ve sporla iç içe bir İstanbul için, birbirinden önemli sağlıklı yaşamı teşvik eden kampanyalar düzenliyor. Bu kapsamda İBB tarafından geliştirilen ve İstanbulluların kullanımına sunulan “Yürü Be İstanbul” isimli bir uygulama bulunuyor. Bu uygulamayı cihazlarına indiren ve yürüyen İstanbullular, yüzlerce farklı hediyeden birisini kazanma şansını yakalıyor.

Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi

İBB’nin Yürü Be İstanbul uygulamasında kullanıcılara sunulan çeşitli görevler bulunur. Her bir görev adım atma üzerinedir. Yani İstanbullular, gün boyunca veya hafta boyunca atacakları adımlarla yüzlerce farklı ödülden birisini kazanma şansını yakalıyor. Yürü Be İstanbul uygulamasında yer alan görevlerden birisi de “Var Mısın 50.000 Adım?” isimli görevdir. Bu görevi tamamlayan İstanbullular, toplu taşımada 1 adet ücretsiz geçiş hakkı kazanabiliyor.

İBB İstanbulkart Ücretsiz Geçiş Kampanyası

Büyükşehir belediyesinin Yürü Be İstanbul uygulamasında yer alan “Var Mısın 50.000 Adım?” görevini tamamlayan İstanbullular, 1 adet ücretsiz geçiş hakkı kazanmaktadır. Uygulamadaki görev kapsamında İstanbulluların, 1 hafta boyunca 50.000 adım atmaları gerekiyor. 1 haftada bu görevi tamamlayan İstanbulkart sahipleri, Belbim araçlarında yapacakları ilk geçişlerinde ücret iadesi alma hakkı kazanmaktadır.

Kampanya kapsamında İstanbulluların her hafta “Var Mısın 50.000 Adım?” isimli görevi tamamlayan ilk 1.000 kişiden birisi olması gerekmektedir. Görevi tamamlayan ilk 1.000 kişi tek geçiş hakkı kazanıyor. Kampanya kapsamında uygulamaya da kayıtlı olan İstanbulkart ile yapılacak ilk toplu taşıma kullanımında ödenen geçiş ücreti iade edilmektedir. İade edilen tutarın İstanbulkart’a yüklenebilmesi için yükleme talimatı olarak yapılan işlemi tamamlamak gerekiyor. Bunun için herhangi bir İstanbulkart yükleme noktasına veya ödeme noktasına okutmak yeterlidir.

Yürü Be İstanbul Uygulaması Hediyeleri

İstanbullular, Yürü Be İstanbul uygulamasında İstanbulkart ücretsiz geçiş hakkı dışında daha pek çok farklı yüzlerce hediyeden birisini de kazanma şansını yakalıyor.