İstanbulkart, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ nin toplu taşıma sisteminde kullanılan geçiş kartı olarak hizmet veriyor. Her gün milyonlarca kişi tarafından kullanılan kartın, daha işlevsel bir boyut kazanabilmesi ve daha verimli bir ödeme sistemi olması için, çalışmalar da son sürat devam ediyor. İstanbulkart, şehir genelinde pek çok işyerinde özel bir ödeme kartı olarak da çok çeşitli avantajlar sunuyor. Geçtiğimiz birkaç içerisinde hazırlanan İstanbulkart mobil uygulaması aracılığıyla, kartın hem ödeme sistemi, hem yükleme ve bakiye kontrolü gibi konulara erişimi de son derece kolaylaşmış oldu. Dahası mobil uygulamaya tanımlanan Dijital İstanbulkart, artık QR koda kullanılarak, geçişlerin ve ödemelerin yapılmasını da sağlıyor. Dolayısıyla artık fiziksel karta ihtiyaç da duyulmuyor.

İstanbulkart QR Kod İle Geçiş Kampanyası

Hizmetin tanıtımı için Haziran ayında başlatılan kampanya, ilk defa mobil uygulamayı cep telefonuna indirerek, Dijital İstanbulkart oluşturan ve ilk defa geçişler sırasında QR kod kullanan herkesin 1 geçiş ücretini iade olarak almasını sağlıyor. Kampanya aracılığıyla hem İstanbulkart mobil uygulamasının hem de QR Kod kullanarak geçiş ve ödeme yapılmasının yaygınlaştırılması hedeflenmiş. Bu sayede sadece cep telefonuna sahip herkes, Dijital İstanbulkart sahibi de olabiliyor ve yanı sıra tüm ödemelerini gerçekleştirebiliyor. Milyonlarca İstanbullunun her gün kullandığı bu kartın, çok daha işlevsel bir kullanım sağlamasına yönelik olarak sürekli yeni altyapılar ve hizmetler hazırlanıyor.

Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak! Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak!

İstanbulkart Nerelerde Kullanılabiliyor?

İstanbulkart, bir ödeme kartı olarak İstanbul genelinde binlerce alışveriş noktasında kullanılabiliyor. Bu iş yerleri arasında, marketten, araba yıkamaya kadar çok geniş bir yelpaze bulunuyor. Dahası İstanbulkart ile yapılan ödemelerde, çeşitli indirimler ve avantajlar da bulunuyor. Sürekli yenilenen kampanyalarla, ödeme noktaları ve avantajlar da arttırılıyor.

Bunların yanı sıra en son Fiba Banka ile varılan anlaşmayla, Dijital Kart kullanılarak 5.000 TL anında dijital kredi ürününü de hizmete sokuldu. Dolayısıyla hesabınızda bakiyeniz olmasa bile, anında krediye başvurarak 2.500 veya 5.000 TL kredi çekebiliyor ve ödemelerinizi bu şekilde yapabiliyorsunuz. İstanbulkart artık sadece bir geçiş kartı olmaktan çok öte bir işleve sahip durumda. Sürekli olarak özellikleri ve sağladığı avantajlar Belediye tarafından arttırılmaya da devam ediyor.