Yoğun dalga ve kuvvetli akıntılar Marmara denizini tahdit etmeye başladı. Şile ve Beykoz kaymakamlıkları gün boyunca denize girmeyi yasakladı.

Şile Kaymakamlığı, ilçenin bugünkü hava deniz tahmin raporlarını yayınladı. Rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu'dan 3-5 şiddetinde eseceğini, dalga boyunun zaman zaman 2,5 metreyi bulacağını ve sağnak yağış beklendiğini belirtti. Sahillerde mal ve can kaybı yaşanmaması için alınan önlemler şu ifadelerle duyuruldu:

Dışardaki Hazır Cipsin Uzun Yıllardır Saklanan Formülünü Bulduk, Bu Şekilde Yapınca Orijinal Lays Tadında Oluyor! Dışardaki Hazır Cipsin Uzun Yıllardır Saklanan Formülünü Bulduk, Bu Şekilde Yapınca Orijinal Lays Tadında Oluyor!

"Şile Sahil Güvenlik Komutanlığı ve ilgili kurumlarımızdan sahillerimizdeki hava deniz durumuna ilişkin aldığımız anlık bilgilere göre; ilçemiz plajlarında dalga yüksekliğinin hali hazırda 2 ila 2,5 metre olduğu bildirilmiştir. Kaymakamlığımızca 8 Ağustos Pazar saat 09.00 itibarıyla gün boyu ilçemiz sahillerindeki yoğun dalga ve akıntı nedeniyle vatandaşlarımızın can ve mal emniyetini korumak amacıyla denize girmek yasaklanmıştır."

Bir Yasak da Beykoz Kaymakamlığı'ndan Geldi!

Her yıl yaşanan can kayıplarının önüne geçmek için getirilen bu yasak, İstanbulluları üzdü. Pazar gününü sahilde geçirmek isteyen vatandaşlar ne yazık ki bu hafta sonu da yazın tadını çıkaramadı. Şile Kaymakamlığı'ndan sonra bir yasak da Beykoz'dan geldi.

Rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu'dan 3-5 şiddetinde eseceğini, dalga boyunun ise 2,5 metreyi bulacağını belirten açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Sahil Güvenlik Komutanlığı İstanbul Grup Komutanlığı ve ilgili kurumlarımızdan sahillerimizdeki hava deniz durumuna ilişkin aldığımız anlık bilgilere göre ilçemiz plajlarında dalga yüksekliğinin hali hazırda 2 ila 2,5 metre olduğu bildirilmiştir. Kaymakamlığımızca 8 Ağustos Pazar saat 12.00 itibarıyla gün boyu ilçemiz sahillerindeki yoğun dalga ve akıntı nedeniyle vatandaşlarımızın can ve mal emniyetini korumak amacıyla denize girmek yasaklanmıştır."