İşverenin çalışanını işten çıkarma yasağı, Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile 17 Mart'tan itibaren 2 ay daha uzatıldı.

SGK Bu Kişilere %0 Faiz İmkanıyla Konut Kredisi Veriyor, Dilediğiniz Eve Faiz Ödemeden Kavuşabilirsiniz! SGK Bu Kişilere %0 Faiz İmkanıyla Konut Kredisi Veriyor, Dilediğiniz Eve Faiz Ödemeden Kavuşabilirsiniz!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan kararla, 4857 sayılı İş Kanunu'nda işçilerin iş akitlerinin feshedilmesinin önüne geçilmesine yönelik düzenlemeyi içeren geçici 10'uncu maddesinin birinci ve ikinci fıkralarında belirtilen sürelerin, 17 Mart 2020 tarihinden itibaren 2 ay daha uzatılmasına karar verildi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Resmi Gazete'de yayımlanan kararı sosyal medyadan duyurdu.

Bakan Selçuk, "Normalleşme sürecinde istihdamı korumak için tedbirlerimize devam ediyoruz. Cumhurbaşkanı'mız Recep Tayyip Erdoğan'ın kararıyla Nakdi Ücret Desteği ve Fesih Kısıtı'nı 2 ay süreyle uzatıyoruz." İfadelerine yer verdi.(ILKHA)