Artık Vize Almak Daha mı Kolay Olacak? Schengen'de Yeni Dönem: Dijitalleşme Teklifi Kabul Edildi! Artık Vize Almak Daha mı Kolay Olacak? Schengen'de Yeni Dönem: Dijitalleşme Teklifi Kabul Edildi!

Geçtiğimiz gün İstanbul'un en kalabalık sokaklarından İstiklal Cadde'sinde yapılan bombalı saldırı sonrasında 6 kişi hayatını kaybetmiş ve toplamda 81 kişi yaralanmıştı. Birçok siyasi lider İstiklal Caddesi'nden açıklamalar yaparak terörü lanetledi, bir önceki gece saatlerinde ise Suriye uyruklu 23 yaşındaki terörist Esenler'de yakalandığında herkesin içi rahat etmişti. Tüm bu yaşananların ardından Türkiye yaralarını sarmaya devam ederken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kendi grup partisinde konuşma yaparak Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yüklendi.

Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Yüklendi

CHP'nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında açıklamalar yaptı. Kılıçdaroğlu'nun gündeminde ise Taksim’de yaşanan terör saldırısı vardı. Bu terör saldırısıyla ilgili ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı, “Sen ne iş yapıyorsun? Maden faciası olur sorumlu yok, tren faciası olur sorumlu yok, terör saldırısı olur yine sorumlu yok, sınırlar yol geçen hanına dönmüş yine sorun yok.” diyerek eleştirdi. Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları şu sözlerle devam etti:  “Çok açık ve net konuşacağım. Şimdi birileri çıkıp ‘Böyle bir günde siyaset olmaz’ diyecek. Hayır efendim siyaset böyle günler olmasın diye yapılır zaten. Bunlar ne komşuluk bilirler ne ensar, ne muhacir. Bunların tek inandıkları şey var mevki, makam ve para.” ifadelerini kullandı.

Kemal Kılıçdaroğlu, sözlerine ise terörü lanetleyerek devam etti ve bu terör saldırısı yapan kişilerden hesabın sorulacağını dile getirdi: “Terör saldırısından nifak nasıl çıkarabilirim diye arayış içine girenler var. Özür dilerim ama bunlar alçak insanlar. Tamamı alçaktır. Bu bir aparat. Toplumun kucaklaşmasını istemeyen, kin ve öfke kusan, her şeyden bir şeyler yapmaya çalışan, Saray’ın beslemelerinin oluşturduğu bir aparattır bu. Bu aparat ve bu aparatı kullananlar çok iyi bilsinler. Bu fotoğrafa koyduğunuz kişi terör örgütünün pusu kurduğu kişidir. Bu fotoğrafa koyduğunuz kişi başka bir terör örgütünün saldırı planladığı kişidir."

"Bu fotoğrafa kurduğu kişi bir terör örgütünü bitirme planı yapıyor diye utanmadan, sıkılmadan suçladığınız kişidir. Bu yalanlarınızın, hedef göstermenizin… Hesabını sormazsam namerdim. Herkes bilsin, biz CHP'yiz. Ben CHP'nin Genel Başkanıyım. İşine geldiğinde terör örgütü ile iş tutanların, ölüleri kaldırıp anayasa değiştirenlerin, işine geldiğinde teröristlerle mektup arkadaşı olanların bize vatan millet dersi vermeye asla ve asla yürekleri yetmez, hadlerini bilecekler.”